Wybór aminokwasów w dzisiejszych czasach jest bardzo zróżnicowany. Dzięki aminokwasom można:

 • znacząco zwiększyć wydolność organizmu,
 • wspomóc efektywność realizowanych treningów,
 • dodać sobie energii do działania,
 • przyspieszyć regenerację mięśni.
Aminokwasy
Aminokwasy

Dobre aminokwasy muszą działać szybko i skutecznie, na czym polegają nie tylko sportowcy, ale też przeciętne osoby, które na co dzień chcą nieco lepiej funkcjonować i poprawić przy tym swoje samopoczucie. Aminokwasy odpowiedzialne są również za dostarczenie do organizmu człowieka niezbędnych składników odżywczych i minerałów.

 

Rozbudowa masy mięśniowej

Dobre aminokwasy rozbudowują masę mięśniową użytkowników, dzięki czemu można w zadowalającym tempie popracować nad swoimi mięśniami, np. jeśli sportowiec przygotowuje się do występu w jakichś ważnych zawodach sportowych, a więc mogą to być zawody dla kulturystów, czy też dla siłaczy. Wtedy regularne aplikowanie aminokwasów do organizmu jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na lepszą formę zawodnika. Aminokwasy są w stanie odpowiadać także za prawidłową gospodarkę hormonalną w ciele człowieka. Prowadzą one też do produkcji:

 • insuliny,
 • adrenaliny,
 • płynów ustrojowych.

Widać więc wyraźnie, że posiadanie ich w organizmie w odpowiedniej ilości jest bardzo ważne, jeśli nie chce się zaburzyć jego pracy.

BCAA oraz glutamina

Podstawowe aminokwasy to BCAA oraz glutamina. BCAA wpłynie pozytywnie jeśli chodzi o budowę masy mięśniowej i redukowanie zmęczenia u użytkowników. Poza tym z takimi aminokwasami rozgałęzionymi można zdecydowanie skuteczniej walczyć z redukcją tkanki tłuszczowej.

Glutamina z całą pewnością jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o proces regeneracji mięśni po wzmożonym wysiłku fizycznym. W życiu sportowca jest to bardzo istotne, gdyż można sobie pozwolić wtedy na zdecydowanie większą ilość treningów w ciągu jednego tygodnia, bez obaw o to, że wyrządzą one w ludzkim organizmie jakieś szkody. Glutamina chroni także sportowców z różnych dyscyplin przed zanikiem mięśni.

 

Mateusz Gruszeczka

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Jak zostać projektantem wnętrz?

  Praca projektanta wnętrz bywa wymagająca, a ułatwieniem jest zdobycie wiedzy praktycznej i…
 • Poczta Kwiatowa

  Kiedy Poczta Kwiatowa może być pomocna? W wielu sytuacjach nawet nie zdajemy sobie sprawy …
 • Ile kosztuje pomoc drogowa?

  Jaki jest koszt wezwania pomocy drogowej? To zależy od tego, jakiej pomocy potrzebujesz, k…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport
Komentarze są zamknięte

Check Also

Jak zostać projektantem wnętrz?

Praca projektanta wnętrz bywa wymagająca, a ułatwieniem jest zdobycie wiedzy praktycznej i…