Wybór aminokwasów w dzisiejszych czasach jest bardzo zróżnicowany. Dzięki aminokwasom można:

  • znacząco zwiększyć wydolność organizmu,
  • wspomóc efektywność realizowanych treningów,
  • dodać sobie energii do działania,
  • przyspieszyć regenerację mięśni.
Aminokwasy
Aminokwasy

Dobre aminokwasy muszą działać szybko i skutecznie, na czym polegają nie tylko sportowcy, ale też przeciętne osoby, które na co dzień chcą nieco lepiej funkcjonować i poprawić przy tym swoje samopoczucie. Aminokwasy odpowiedzialne są również za dostarczenie do organizmu człowieka niezbędnych składników odżywczych i minerałów.

 

Rozbudowa masy mięśniowej

Dobre aminokwasy rozbudowują masę mięśniową użytkowników, dzięki czemu można w zadowalającym tempie popracować nad swoimi mięśniami, np. jeśli sportowiec przygotowuje się do występu w jakichś ważnych zawodach sportowych, a więc mogą to być zawody dla kulturystów, czy też dla siłaczy. Wtedy regularne aplikowanie aminokwasów do organizmu jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na lepszą formę zawodnika. Aminokwasy są w stanie odpowiadać także za prawidłową gospodarkę hormonalną w ciele człowieka. Prowadzą one też do produkcji:

  • insuliny,
  • adrenaliny,
  • płynów ustrojowych.

Widać więc wyraźnie, że posiadanie ich w organizmie w odpowiedniej ilości jest bardzo ważne, jeśli nie chce się zaburzyć jego pracy.

BCAA oraz glutamina

Podstawowe aminokwasy to BCAA oraz glutamina. BCAA wpłynie pozytywnie jeśli chodzi o budowę masy mięśniowej i redukowanie zmęczenia u użytkowników. Poza tym z takimi aminokwasami rozgałęzionymi można zdecydowanie skuteczniej walczyć z redukcją tkanki tłuszczowej.

Glutamina z całą pewnością jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o proces regeneracji mięśni po wzmożonym wysiłku fizycznym. W życiu sportowca jest to bardzo istotne, gdyż można sobie pozwolić wtedy na zdecydowanie większą ilość treningów w ciągu jednego tygodnia, bez obaw o to, że wyrządzą one w ludzkim organizmie jakieś szkody. Glutamina chroni także sportowców z różnych dyscyplin przed zanikiem mięśni.

 

Mateusz Gruszeczka

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …