Popularność butów militarnych bierze się stąd, iż są one bardzo uniwersalne. Oznacza to tyle, że zakładać mogą je różnorodne służby mundurowe, ponieważ przydają się:

  • w Policji,
  • w Służbie Więziennej,
  • w Straży Pożarnej,
  • w Straży Miejskiej,
  • w Wojsku.

Buty militarne cechują się ogromną wytrzymałością na negatywne warunki atmosferyczne, niestraszne im są potężne ulewy, opady śniegu, czy też gradu. Można w nich poruszać się po podmokłym terenie, a do tego są bardzo przyczepne i można w nich z łatwością utrzymać równowagę. Przydadzą się one też alpinistom oraz zwolennikom wycieczek górskich oraz wypraw survivalowych.

Buty militarne
Buty militarne

Wodoodporność największą zaletą

Buty militarne są wodoodporne, co można uznać za ich największą zaletę. To oznacza, że do środka nie przedostanie się woda, nawet jeśli na dworze będą panować surowe warunki, a opady deszczu nie będą ustępować przez kilka godzin. Dodatkowo też są one w stanie odprowadzić nadmiar wilgoci na zewnątrz, nie są co prawda zbyt lekkie, ale za to zapewniają stopom ochronę, np. przed ciężkimi przedmiotami. Można się w nich poruszać praktycznie po każdym terenie. Przystosowują się też do kształtu stopy użytkownika, wyróżniają się ponadto nowoczesnym designem.

Specjalne wkładki wewnętrzne

Większość butów militarnych posiada wkładki wewnętrzne, aby udoskonalić w nich system amortyzacji. Dzięki temu stopa będzie odporna na różnego rodzaju urazy, gdy buty będzie miało się na nogach przez wiele godzin. Służą one też do kamuflażu, dlatego służby mundurowe zakładają je podczas ćwiczeń na poligonach, ale też na misje. Chodzą w nich także ratownicy. Na uwagę zasługuje też podeszwa antypoślizgowa, aby w każdych warunkach użytkownik mógł utrzymać stabilną pozycję, co może ochronić jego zdrowie, a nawet życie. System sznurowania jest w nich bardzo prosty. Wybrać można w dzisiejszych czasach różne kolory, chociaż największą popularnością cieszą się buty w kolorze ciemnego brązu, które bardzo dobrze można zamaskować podczas realizowania różnych zadań w terenie.

 

Mateusz Gruszeczka

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …