Samochód jak każdy pojazd mechaniczny może ulec awarii. Sytuacje takie należy przewidzieć. Małych napraw można dokonać samemu, niestety nie zawsze istnieje możliwość takich działań. Oprócz awarii możemy również brać udział w kolizji, wtedy konieczne jest holowanie pojazdu.

Gdzie szukać pomocy podczas kłopotów z samochodem.

Po stwierdzeniu usterki musimy sprawdzić jakie usługi oferuje nasze ubezpieczenie. Jeżeli mamy wykupione opcje dodatkowe to ubezpieczyciel może nam zagwarantować dojazd pomocy drogowej oraz auto zastępcze na czas naprawy. W przypadku posiadania standardowej polisy powinniśmy sami zadbać i wezwać pomoc. Można dokonać tego na dwa sposoby. Najłatwiej zadzwonić do jednego z przedsiębiorstw świadczących usługi holowania i wskazać miejsce dojazdu. W terenie zabudowanym nie stanowi to problemu, wystarczy podać dokładny adres. Poza terenem zabudowanym informacje o położeniu pojazdu można odczytać z danych mieszczonych na słupkach drogowych. Firmy takie również prowadzą nasłuch na ratunkowych częstotliwościach CB.

Jakie czynności wykonywane są po przyjeździe lawety?

W ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia pojawia się Pomoc drogowa. Wrocław ma wiele takich firm z różnymi pojazdami. W ten sposób można przewozić różne pojazdy niezależnie od rozmiaru. Kierowca takiego pojazdu ustawi się w odpowiednim miejscu, aby bezpiecznie dla innych użytkowników ruchu drogowego podjąć uszkodzony pojazd. Opuszczone zostają rampy i ustawione na szerokość osi samochodu. Każda laweta posiada wyciągarkę, która pozwala na łatwy załadunek pojazdu. W tym momencie pracownik powinien zabezpieczyć pojazd pasami, aby uniemożliwić przesunięcie podczas transportu. W przypadku wskazania warsztatu można pojechać z przewoźnikiem, aby dokonać potrzebnych napraw. Rachunek za usługę holowania można otrzymać w formie papierowej. Płatności dokonujemy gotówka lub za pomocą terminala płatniczego. Przy nowych samochodem czasami potrzebne są specjalne uniwersalne klucze, aby wyłączyć blokady przeciwkradzieżowe zamontowane firmowo.

Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Lampy zewnętrzne – dlaczego wybrać oświetlenie LED?

  Argumentów za stosowaniem lamp zewnętrznych jest naprawdę bardzo dużo. Akcesoria tego typu…
 • meble kuchenne

  Kuchnia otwarta

  Urządzając swoje pierwsze mieszkanie, właściciele najpierw ustalili co jest dla nich ważne…
 • Lewarek Żaba

  Jaki lewarek samochodowy wybrać? Lewarek – konieczny w naszym samochodzie. Nie da si…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Podróż
Komentarze są zamknięte

Check Also

Lampy zewnętrzne – dlaczego wybrać oświetlenie LED?

Argumentów za stosowaniem lamp zewnętrznych jest naprawdę bardzo dużo. Akcesoria tego typu…