Samochód jak każdy pojazd mechaniczny może ulec awarii. Sytuacje takie należy przewidzieć. Małych napraw można dokonać samemu, niestety nie zawsze istnieje możliwość takich działań. Oprócz awarii możemy również brać udział w kolizji, wtedy konieczne jest holowanie pojazdu.

Gdzie szukać pomocy podczas kłopotów z samochodem.

Po stwierdzeniu usterki musimy sprawdzić jakie usługi oferuje nasze ubezpieczenie. Jeżeli mamy wykupione opcje dodatkowe to ubezpieczyciel może nam zagwarantować dojazd pomocy drogowej oraz auto zastępcze na czas naprawy. W przypadku posiadania standardowej polisy powinniśmy sami zadbać i wezwać pomoc. Można dokonać tego na dwa sposoby. Najłatwiej zadzwonić do jednego z przedsiębiorstw świadczących usługi holowania i wskazać miejsce dojazdu. W terenie zabudowanym nie stanowi to problemu, wystarczy podać dokładny adres. Poza terenem zabudowanym informacje o położeniu pojazdu można odczytać z danych mieszczonych na słupkach drogowych. Firmy takie również prowadzą nasłuch na ratunkowych częstotliwościach CB.

Jakie czynności wykonywane są po przyjeździe lawety?

W ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia pojawia się Pomoc drogowa. Wrocław ma wiele takich firm z różnymi pojazdami. W ten sposób można przewozić różne pojazdy niezależnie od rozmiaru. Kierowca takiego pojazdu ustawi się w odpowiednim miejscu, aby bezpiecznie dla innych użytkowników ruchu drogowego podjąć uszkodzony pojazd. Opuszczone zostają rampy i ustawione na szerokość osi samochodu. Każda laweta posiada wyciągarkę, która pozwala na łatwy załadunek pojazdu. W tym momencie pracownik powinien zabezpieczyć pojazd pasami, aby uniemożliwić przesunięcie podczas transportu. W przypadku wskazania warsztatu można pojechać z przewoźnikiem, aby dokonać potrzebnych napraw. Rachunek za usługę holowania można otrzymać w formie papierowej. Płatności dokonujemy gotówka lub za pomocą terminala płatniczego. Przy nowych samochodem czasami potrzebne są specjalne uniwersalne klucze, aby wyłączyć blokady przeciwkradzieżowe zamontowane firmowo.

Załaduj więcej podobnych artykułów
 • papier

  Drukarnia online

  W XXI wieku, w dobie szeroko pojętej globalizacji, gdzie technika i technologia są już na …
 • Wykładziny dywanowe

  Wykładziny dywanowe to jeden z coraz popularniejszych sposobów na udekorowanie mieszkania …
 • Pompy membranowe

  Pompy membranowe Aktualnie coraz popularniejsze są pompy membranowe. Czym charakteryzują s…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Podróż

Dodaj komentarz

Check Also

Drukarnia online

W XXI wieku, w dobie szeroko pojętej globalizacji, gdzie technika i technologia są już na …