Samochód jak każdy pojazd mechaniczny może ulec awarii. Sytuacje takie należy przewidzieć. Małych napraw można dokonać samemu, niestety nie zawsze istnieje możliwość takich działań. Oprócz awarii możemy również brać udział w kolizji, wtedy konieczne jest holowanie pojazdu.

Gdzie szukać pomocy podczas kłopotów z samochodem.

Po stwierdzeniu usterki musimy sprawdzić jakie usługi oferuje nasze ubezpieczenie. Jeżeli mamy wykupione opcje dodatkowe to ubezpieczyciel może nam zagwarantować dojazd pomocy drogowej oraz auto zastępcze na czas naprawy. W przypadku posiadania standardowej polisy powinniśmy sami zadbać i wezwać pomoc. Można dokonać tego na dwa sposoby. Najłatwiej zadzwonić do jednego z przedsiębiorstw świadczących usługi holowania i wskazać miejsce dojazdu. W terenie zabudowanym nie stanowi to problemu, wystarczy podać dokładny adres. Poza terenem zabudowanym informacje o położeniu pojazdu można odczytać z danych mieszczonych na słupkach drogowych. Firmy takie również prowadzą nasłuch na ratunkowych częstotliwościach CB.

Jakie czynności wykonywane są po przyjeździe lawety?

W ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia pojawia się Pomoc drogowa. Wrocław ma wiele takich firm z różnymi pojazdami. W ten sposób można przewozić różne pojazdy niezależnie od rozmiaru. Kierowca takiego pojazdu ustawi się w odpowiednim miejscu, aby bezpiecznie dla innych użytkowników ruchu drogowego podjąć uszkodzony pojazd. Opuszczone zostają rampy i ustawione na szerokość osi samochodu. Każda laweta posiada wyciągarkę, która pozwala na łatwy załadunek pojazdu. W tym momencie pracownik powinien zabezpieczyć pojazd pasami, aby uniemożliwić przesunięcie podczas transportu. W przypadku wskazania warsztatu można pojechać z przewoźnikiem, aby dokonać potrzebnych napraw. Rachunek za usługę holowania można otrzymać w formie papierowej. Płatności dokonujemy gotówka lub za pomocą terminala płatniczego. Przy nowych samochodem czasami potrzebne są specjalne uniwersalne klucze, aby wyłączyć blokady przeciwkradzieżowe zamontowane firmowo.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Podróż
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …