Psychologia to nauka o umyśle i zachowaniu. Badania w dziedzinie psychologii mają na celu zrozumienie i wyjaśnienie, jak ludzie myślą, działają i czują się. Psychologowie starają się dowiedzieć więcej na temat wielu czynników, które mogą wpływać na myśl i zachowanie , od wpływów biologicznych po presję społeczną.

Szukając psychologa warto poczytać opinie w Internecie. W tym celu można wpisać w wyszukiwarkę „psychologia” i nazwę miasta, które nas interesuje, np. „psychologia Gorzów„. Jednak zanim zaczniemy szukać warto wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Po co nam psychologia?

Zastosowania w psychologii obejmują leczenie zdrowia psychicznego, poprawę wydajności, samopomoc, ergonomię i wiele innych dziedzin mających wpływ na zdrowie i życie codzienne. Trudno uchwycić wszystko, co obejmuje psychologia w krótkiej definicji, ale tematy takie jak rozwój, osobowość, myśli, uczucia, emocje , motywacje i zachowania społeczne stanowią tylko część tego, co psychologia stara się zrozumieć, przewidzieć i wyjaśnić.
Złe rozumienie zawodu psychologa.

Istnieje wiele nieporozumień na temat tej nauki. Niestety, takie nieporozumienia zdarzają się częściowo dzięki stereotypowym portretom psychologów w popularnych mediach, a także różnorodnym ścieżkom kariery osób posiadających wykształcenie psychologiczne.

Według niektórych popularnych programów telewizyjnych i filmów psychologowie są superśledcami, którzy mogą wykorzystać swoje rozumienie ludzkiego umysłu do rozwiązywania przestępstw i przewidywania następnego ruchu przestępcy. Inne tradycyjne przedstawienia przedstawiają psychologa jako szarego i mądrego, siedzącego w okazałym biurze wypełnionym książkami i słuchającego klientów rozprawiających o ich trudnym dzieciństwie.
Czym naprawdę zajmuje się psycholog?

Na czym tak naprawdę polega psychologia? Faktem jest, że w tych stereotypowych przedstawieniach jest trochę prawdy, ale psychologia to o wiele więcej, niż początkowo można sądzić. Istnieje ogromna różnorodność w kierunkach psychologicznych i być może ten ogromny zakres ścieżek kariery przyczynia się do niektórych nieporozumień na temat psychologii i tego, co robią psychologowie.

Są psychologowie, którzy pomagają w rozwiązywaniu przestępstw, i jest wielu specjalistów, którzy pomagają ludziom radzić sobie z problemami zdrowia psychicznego. Są jednak także psychologowie, którzy przyczyniają się do tworzenia zdrowszych miejsc pracy. Są psychologowie, którzy projektują i wdrażają programy zdrowia publicznego. Inni psychologowie badają takie tematy, jak bezpieczeństwo samolotu, projektowanie komputerów i życie wojskowe. Bez względu na to, gdzie pracują psychologowie, ich głównym celem jest pomoc w opisaniu, wyjaśnieniu, przewidywaniu i wpływie na ludzkie zachowanie

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP
Komentarze są zamknięte

Check Also

Czym jest fosforan potasu? Jakie ma właściwości?

Fosforan potasu jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim, jego chem…