Psychologia to nauka o umyśle i zachowaniu. Badania w dziedzinie psychologii mają na celu zrozumienie i wyjaśnienie, jak ludzie myślą, działają i czują się. Psychologowie starają się dowiedzieć więcej na temat wielu czynników, które mogą wpływać na myśl i zachowanie , od wpływów biologicznych po presję społeczną.

Szukając psychologa warto poczytać opinie w Internecie. W tym celu można wpisać w wyszukiwarkę „psychologia” i nazwę miasta, które nas interesuje, np. „psychologia Gorzów„. Jednak zanim zaczniemy szukać warto wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Po co nam psychologia?

Zastosowania w psychologii obejmują leczenie zdrowia psychicznego, poprawę wydajności, samopomoc, ergonomię i wiele innych dziedzin mających wpływ na zdrowie i życie codzienne. Trudno uchwycić wszystko, co obejmuje psychologia w krótkiej definicji, ale tematy takie jak rozwój, osobowość, myśli, uczucia, emocje , motywacje i zachowania społeczne stanowią tylko część tego, co psychologia stara się zrozumieć, przewidzieć i wyjaśnić.
Złe rozumienie zawodu psychologa.

Istnieje wiele nieporozumień na temat tej nauki. Niestety, takie nieporozumienia zdarzają się częściowo dzięki stereotypowym portretom psychologów w popularnych mediach, a także różnorodnym ścieżkom kariery osób posiadających wykształcenie psychologiczne.

Według niektórych popularnych programów telewizyjnych i filmów psychologowie są superśledcami, którzy mogą wykorzystać swoje rozumienie ludzkiego umysłu do rozwiązywania przestępstw i przewidywania następnego ruchu przestępcy. Inne tradycyjne przedstawienia przedstawiają psychologa jako szarego i mądrego, siedzącego w okazałym biurze wypełnionym książkami i słuchającego klientów rozprawiających o ich trudnym dzieciństwie.
Czym naprawdę zajmuje się psycholog?

Na czym tak naprawdę polega psychologia? Faktem jest, że w tych stereotypowych przedstawieniach jest trochę prawdy, ale psychologia to o wiele więcej, niż początkowo można sądzić. Istnieje ogromna różnorodność w kierunkach psychologicznych i być może ten ogromny zakres ścieżek kariery przyczynia się do niektórych nieporozumień na temat psychologii i tego, co robią psychologowie.

Są psychologowie, którzy pomagają w rozwiązywaniu przestępstw, i jest wielu specjalistów, którzy pomagają ludziom radzić sobie z problemami zdrowia psychicznego. Są jednak także psychologowie, którzy przyczyniają się do tworzenia zdrowszych miejsc pracy. Są psychologowie, którzy projektują i wdrażają programy zdrowia publicznego. Inni psychologowie badają takie tematy, jak bezpieczeństwo samolotu, projektowanie komputerów i życie wojskowe. Bez względu na to, gdzie pracują psychologowie, ich głównym celem jest pomoc w opisaniu, wyjaśnieniu, przewidywaniu i wpływie na ludzkie zachowanie

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP
Komentarze są zamknięte

Check Also

Zalety wypożyczania sprzętu budowlanego w porównaniu do zakupu: oszczędność kosztów i elastyczność.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze budowlanym, przedsiębiorstwa i indywid…