Dom Życie Czy opłaca się wynajmować mieszkanie?

Czy opłaca się wynajmować mieszkanie?

3 minut czytane
Możliwość komentowania Czy opłaca się wynajmować mieszkanie? została wyłączona
0
618

Młodzi ludzie kończący studia i wchodzący w dorosłość nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania. Jest to oczywiście spowodowane kwestiami finansowymi – na początku swojej drogi nie zarabiają wystarczająco dużo i bank nie jest w stanie udzielić im kredytu. Wszyscy przyjmują taki stan rzeczy jako normę, lecz jeśli zastanowimy się nieco głębiej, stwierdzimy, że wynajem nie do końca jest taką wygodną i opłacalną opcją.

Zwróćmy przede wszystkim uwagę na fakt, że koszt wynajęcia mieszkania jest stosunkowo wysoki. W opłacie mamy zawarty nie tylko czynsz, ale również kwota odstępnego, którą pobiera właściciel mieszkania. Jest to dosyć niekomfortowa sytuacja, ponieważ brak własnego lokum bardzo często wpływa na decyzję dotyczącą założenia rodziny. Stała niepewność co do miejsca zamieszkania odsuwa decyzję na później.

Przejdźmy więc do kluczowej sprawy, mianowicie dlaczego banki tak niechętnie dają kredyt młodym ludziom. Bardzo często kwota odstępnego dla właściciela mieszkania jest na tym samym poziomie co rata kredytu za mieszkanie. Czy nie lepiej byłoby spłacać swoją własną nieruchomość niż płacić tę kwotę obcej osobie? Odpowiedź wydaje się prosta, jednakże niektórzy młodzi ludzie sami tego nie dostrzegają. Z góry zakładają, iż nie stać ich na kupno mieszkania, nie mając świadomości, że tyle samo lub więcej płacą każdego miesiąca podczas wynajmu. Warto wspomnieć, że mieszkań na rynku jest coraz więcej, sprawdź: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Oczywiście obawy młodych osób są dosyć zrozumiałe – początek kariery po studiach nie jest zbyt stabilny. Z myślą o takich osobach powstają wciąż nowe programy dla młodych, które mają oferować korzystniejsze warunki do zakładania rodziny. Nie rozwiązują one jednak wszystkich problemów w tej kwestii. Potrzebne jest wprowadzenie programów dalekosiężnych, które zbudują stały, nowy system, a nie jedynie na jedną kadencję danego rządu.

  • Historyczne badania budynków na Ukrainie

    W czasach, gdy nieuregulowany rozwój małych historycznych miasteczek i błędne metody zacho…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Życie
Komentarze są zamknięte

Check Also

Wolumetria twarzy a anatomia: jakie obszary można modelować?

Wolumetria twarzy stała się jednym z najbardziej pożądanych zabiegów w dziedzinie medycyny…