Dom Technologia Czy warto kupić sprzęt odnowiony?

Czy warto kupić sprzęt odnowiony?

2 minut czytane
Możliwość komentowania Czy warto kupić sprzęt odnowiony? została wyłączona
0
404

Nowy laptop zazwyczaj oznacza dużą inwestycję, dlatego też warto poszukać odnowionej alternatywy, aby móc zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Nic obecnie nie przebije “wolności” laptopa. Niezależnie od tego, czy używasz go w pracy, do zakupów online, czy oglądając filmy na Netflixie w łóżku, wszechstronność tego komputera musi robić wrażenie. Niestety, zakup pierwszego laptopa lub wymiana starego na nowy czasem może być niezbyt zachęcającą perspektywą – rynek jest praktycznie sprzętem zalany, a ceny wahają się nawet od 800 zł do kilku tysięcy – wszystko jest zależne od naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Laptopy odnowione fabrycznie to świetny sposób na ograniczenie kosztów, które w innym przypadku mogą być naprawdę spore. Warto jednak zdać sobie sprawę, że po wysokiej jakości pracach związanych z refabrykacją oraz precyzyjną kontroli, laptop będzie wyglądał i działał dokładnie tak, jak jego fabrycznie nowy odpowiednik. Laptopy trafiające do odnowienia, jak np. Inspiron 5570, często były wyłącznie otwarte, lecz nieużywane i odesłane do oryginalnego producenta w celu wykonania profesjonalnych prac naprawczych. Taki sprzęt posiada również przynajmniej rok gwarancji. Jeśli takowa nie znajduje się w ofercie, radzimy poszukać refurba w innym miejscu.

Jedynym “problemem” związanym ze sprzętem refabrykowanym jest fakt, że w ofercie nie ma najnowszych modeli. Musi minąć przynajmniej pół roku, aby na rynku urządzeń refabrykowanych pojawiły się laptopy najnowszej generacji.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
  • Sprzęty medyczne

    W życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje i często okazuje się, że potrzebujemy …
  • Wybieramy panele – na co należy zwrócić uwagę?

    Przede wszystkim jakość Panele podłogowe podbijają serca Polaków od wielu lat. Ich doskona…
  • Ile zarabia hydraulik?

    Można się spotkać obecnie z przekonaniem, że dobry fachowiec powinien dobrze zarabiać. Dot…
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Czy laserowe usuwanie tatuażu powoduje blizny i uszkodzenia skóry?

Wykonane prawidłowo laserowe usuwanie tatuażu nie powinno powodować blizn ani uszkodzeń sk…