Dom Technologia Czy warto kupić sprzęt odnowiony?

Czy warto kupić sprzęt odnowiony?

2 minut czytane
Możliwość komentowania Czy warto kupić sprzęt odnowiony? została wyłączona
0
640

Nowy laptop zazwyczaj oznacza dużą inwestycję, dlatego też warto poszukać odnowionej alternatywy, aby móc zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Nic obecnie nie przebije “wolności” laptopa. Niezależnie od tego, czy używasz go w pracy, do zakupów online, czy oglądając filmy na Netflixie w łóżku, wszechstronność tego komputera musi robić wrażenie. Niestety, zakup pierwszego laptopa lub wymiana starego na nowy czasem może być niezbyt zachęcającą perspektywą – rynek jest praktycznie sprzętem zalany, a ceny wahają się nawet od 800 zł do kilku tysięcy – wszystko jest zależne od naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Laptopy odnowione fabrycznie to świetny sposób na ograniczenie kosztów, które w innym przypadku mogą być naprawdę spore. Warto jednak zdać sobie sprawę, że po wysokiej jakości pracach związanych z refabrykacją oraz precyzyjną kontroli, laptop będzie wyglądał i działał dokładnie tak, jak jego fabrycznie nowy odpowiednik. Laptopy trafiające do odnowienia, jak np. Inspiron 5570, często były wyłącznie otwarte, lecz nieużywane i odesłane do oryginalnego producenta w celu wykonania profesjonalnych prac naprawczych. Taki sprzęt posiada również przynajmniej rok gwarancji. Jeśli takowa nie znajduje się w ofercie, radzimy poszukać refurba w innym miejscu.

Jedynym “problemem” związanym ze sprzętem refabrykowanym jest fakt, że w ofercie nie ma najnowszych modeli. Musi minąć przynajmniej pół roku, aby na rynku urządzeń refabrykowanych pojawiły się laptopy najnowszej generacji.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Osocze bogatopłytkowe: Sekret młodej i zdrowej skóry odkryty!

Czy marzysz o odmłodzonej, pełnej blasku skórze bez konieczności poddawania się inwazyjnym…