Czym cechują się meble loftowe?

Obecnie coraz popularniejsze w naszym kraju są meble loftowe. Skąd w ogóle powstała taka moda? Z czego wykonywane są takie elementy? Co je charakteryzuje?

Do czego nawiązuje styl?

Warto zaznaczyć, że styl nawiązuje do nieruchomości w Nowym Jorku, które były urządzane w latach 60-tych XX wieku. To właśnie wtedy stare pomieszczenia fabryczne były aranżowane na mieszkania. Pewnie wiele osób zastanawia się teraz, dlaczego ludzie lubią mieszkać w takich miejscach? Przede wszystkim ze względu na oryginalny charakter. Meble loftowe także odgrywają tutaj bardzo dużą rolę. Zazwyczaj stawia się tutaj na elementy, które są proste w konstrukcji, ale jednocześnie wygodne i bardzo funkcjonalne. Nie da się ukryć, że taka aranżacja jest dość oryginalna. Wybierają ją osoby, które lubią pozytywnie wyróżniać się z tłumu i stawiają na rozwiązania nie do końca szablonowe.

Meble loftowe
Meble loftowe

Z czego wykonywane są meble loftowe?

Meble loftowe wykonywane są z metalu, szkła, drewna, czasami tworzyw sztucznych. Dlaczego na przykład metal? Nie jest to przypadkowe. Jak wiecie z powyższego akapitu, styl nawiązuje do aranżowania dawnych pomieszczeń fabrycznych. Chyba każdy zgodzi się, że często w takich pomieszczeniach znajdują się właśnie elementy wykonane z metalu.Warto zaznaczyć, że rzadko spotykane są natomiast produkty całkowicie zrealizowane z drewna. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że drewno – jeśli jest używane – jest natomiast celowo postarzane. Osoby, które decydują się na takie elementy nie mają zamiaru posiadać w swoich domach i mieszkaniach egzemplarzy, które są przesadnie ozdobne i dekoracyjne. Przede wszystkim stawia się na proste konstrukcje, a także minimalizm.

To jednak nie oznacza, że meble loftowe są niewygodne. Zazwyczaj bowiem bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Ponadto są funkcjonalne i uniwersalne. Można ją stosować w różnych pomieszczeniach. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że nierzadko stanowią one jedyny element wyposażenia pomieszczenia utrzymanego w takim stylu.

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Czym jest fosforan potasu? Jakie ma właściwości?

Fosforan potasu jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim, jego chem…