Jedzenie to proces, który dostarcza naszemu organizmowi siły i energii – jest naszym paliwem do życia. Jednakże jedzenie to również przyjemność, smakiem jedzenia można się delektować i zachwycać – jest to nawet wskazane. Zazwyczaj chcąc zaspokoić nasze kubki smakowe udajemy się do drogich restauracji czy cukierni, gdzie delektujemy się wykwintnym smakiem i aromatem potraw. Udanie się w takie miejsca to ciekawa, kulinarna odskocznia od rzeczywistości i zwyczajnego jedzenia. Jednak co w sytuacji gdy zatęsknimy za pysznym domowym obiadem?

Smaki dzieciństwa

Chyba każdy kiedyś, miał w swoim życiu taki etap, kiedy na myśl przychodziły mu pierogi jego babci, albo najlepsza szarlotka cioci. Jesteśmy przyzwyczajeni do domowego jedzenia. Jedzenie z czasów dzieciństwa przynosi nam na myśl wspomnienia. Myśląc o jabłkowych placuszkach, przypominają  mi się mroźne zimowe wieczory, i późne powroty z podwórka, kiedy to moja mama smażyła dla mnie i rodzeństwa przepyszne placki oprószone cukrem pudrem. Czasami we wspomnieniach wracają mi również domowe obiady, kiedy to ogrzewało się swoje dłonie na parze unoszącej się w powietrzu z pysznej domowej pomidorówki.

Obiady jak u mamy

Czasy dzieciństwa są bezpowrotne, i dopiero z wiekiem docenia się starania naszych mam i babć, docenia się miłość jaką wkładały w gotowanie. I w końcu zaczyna się żałować tych wszystkich sytuacji, w których wybrzydzało się przy stole.

Gdzie szukać domowego obiadu?

Jak sobie jednak radzić i co robić, gdy wrócą wspomnienia, a nasze żołądki zapragną smaku domowego obiadu? Istnieją miejsca, w których matki, gospodynie i przede wszystkim kucharki doskonale rozumieją naszą tęsknotę. Przywracają one dla nas smaki domowego obiadu z dzieciństwa, często takie lokale w moim mieście nazywane są barami mlecznymi – możemy je znaleźć pod szyldami obiady domowe Wrocław, jednak moim zdaniem zasługują na bardziej chwytliwą nazwę. W końcu to miejsca, w których człowiek przenosi się w czasie wracając wspomnieniami do lat młodości.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Ekologiczne aspekty last minute: Jak podróżować spontanicznie i zrównoważenie

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz więcej podróżników zastanawia się, jak po…