Jedzenie to proces, który dostarcza naszemu organizmowi siły i energii – jest naszym paliwem do życia. Jednakże jedzenie to również przyjemność, smakiem jedzenia można się delektować i zachwycać – jest to nawet wskazane. Zazwyczaj chcąc zaspokoić nasze kubki smakowe udajemy się do drogich restauracji czy cukierni, gdzie delektujemy się wykwintnym smakiem i aromatem potraw. Udanie się w takie miejsca to ciekawa, kulinarna odskocznia od rzeczywistości i zwyczajnego jedzenia. Jednak co w sytuacji gdy zatęsknimy za pysznym domowym obiadem?

Smaki dzieciństwa

Chyba każdy kiedyś, miał w swoim życiu taki etap, kiedy na myśl przychodziły mu pierogi jego babci, albo najlepsza szarlotka cioci. Jesteśmy przyzwyczajeni do domowego jedzenia. Jedzenie z czasów dzieciństwa przynosi nam na myśl wspomnienia. Myśląc o jabłkowych placuszkach, przypominają  mi się mroźne zimowe wieczory, i późne powroty z podwórka, kiedy to moja mama smażyła dla mnie i rodzeństwa przepyszne placki oprószone cukrem pudrem. Czasami we wspomnieniach wracają mi również domowe obiady, kiedy to ogrzewało się swoje dłonie na parze unoszącej się w powietrzu z pysznej domowej pomidorówki.

Obiady jak u mamy

Czasy dzieciństwa są bezpowrotne, i dopiero z wiekiem docenia się starania naszych mam i babć, docenia się miłość jaką wkładały w gotowanie. I w końcu zaczyna się żałować tych wszystkich sytuacji, w których wybrzydzało się przy stole.

Gdzie szukać domowego obiadu?

Jak sobie jednak radzić i co robić, gdy wrócą wspomnienia, a nasze żołądki zapragną smaku domowego obiadu? Istnieją miejsca, w których matki, gospodynie i przede wszystkim kucharki doskonale rozumieją naszą tęsknotę. Przywracają one dla nas smaki domowego obiadu z dzieciństwa, często takie lokale w moim mieście nazywane są barami mlecznymi – możemy je znaleźć pod szyldami obiady domowe Wrocław, jednak moim zdaniem zasługują na bardziej chwytliwą nazwę. W końcu to miejsca, w których człowiek przenosi się w czasie wracając wspomnieniami do lat młodości.

  • Zielony jęczmień

    Catering dietetyczny – czyli z czym to się je?

    Catering dietetyczny to zajęcie, którym zajmuje się coraz więcej firm zlokalizowanych na t…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Czym jest fosforan potasu? Jakie ma właściwości?

Fosforan potasu jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim, jego chem…