Grupa Muszkieterów sukcesywnie poszerza zasięg sieci supermarketów spożywczych Intermarche i Bricomarche z branży „dom i ogród”. Od początku 2012 roku otworzyła w sumie 12 nowych placówek.

Pięć nowych sklepów należy do sieci Intermarche, natomiast siedem do Bricomarche. Na tym jednak nie koniec otwarć. Do końca roku w planie jest jeszcze osiem nowych supermarketów spożywczych.

– W przyszłym roku chcemy zintensyfikować działania związane z poszukiwaniem nowych franczyzobiorców. Liczymy, że na Targach Franczyza 2012 spotkamy się z ciekawymi osobami pragnącymi zostać właścicielami własnych supermarketów – mówi Eliza Orepiuk, kierownik dyrekcji komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

W lipcu Grupa Muszkieterów zmieniła wysokość minimalnego kapitału początkowego wymaganego do rozpoczęcia działalności przez przyszłych franczyzobiorców w Polsce. Każdy, kto zechce zainwestować w supermarket spożywczy Intermarche lub Bricomarche typu „dom i ogród”, musi dysponować kwotą rzędu 400 tys. zł. Dotychczas wynosiła ona 500 tys. zł. Koszt ponoszony przez nowego franczyzobiorcę

nie jest opłatą za licencję lub też inną formą opłaty na rzecz Grupy. Udział finansowy, który ponosi przedsiębiorca jest kapitałem własnym, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej przez niego spółki.

– Chcemy ułatwić partnerom wejście w nasze struktury. Decyzja o zmianie wysokości wkładu początkowego ma umożliwić większej liczbie osób działalność pod naszymi szyldami. To element strategii rozwoju, która zakłada intensywny rozwój obu sieci, zwłaszcza w regionach, gdzie sklepów Intermarche i Bricomarche jest najmniej. Mam tu na myśli regiony na wschód od Wisły – mówi Eliza Orepiuk.

Najnowszą inwestycją Grupy Muszkieterów jest Bricomarche w Miechowie. Łącznie z nowym punktem Grupa Muszkieterów posiada w Polsce 84 sklepy Bricomarche i 172 supermarkety Intermarche. Nowy sklep powstał obok supermarketu Intermarche.

– Koncepcja budowania obok siebie supermarketów Bricomarche i Intermarche, a także stacji paliw jest doceniana przez naszych klientów i dlatego w najbliższych latach chcemy ją konsekwentnie realizować wszędzie, gdzie będzie to możliwe – mówi Eliza Orepiuk. (mk)

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Finanse
Komentarze są zamknięte

Check Also

Zalety wypożyczania sprzętu budowlanego w porównaniu do zakupu: oszczędność kosztów i elastyczność.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze budowlanym, przedsiębiorstwa i indywid…