Dom Bez kategorii Historyczne badania budynków na Ukrainie

Historyczne badania budynków na Ukrainie

2 minut czytane
Możliwość komentowania Historyczne badania budynków na Ukrainie została wyłączona
0
1,498

W czasach, gdy nieuregulowany rozwój małych historycznych miasteczek i błędne metody zachowania architektury grozi drastyczną zmianą wizerunku miasta, chroniąc integralność w obszarach historycznych staje się palącą kwestią. Dotychczasowe doświadczenia dostarczają nowej metodologii podejścia do kompleksowego badania i ochrony historycznych krajobrazów miejskich. Zgodnie z „Zaleceniem w sprawie historycznego krajobrazu miejskiego” opublikowanym w 2011 r.

Reklama: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

„Historyczny krajobraz miejski” charakteryzuje się złożonym systemem czynników obejmujących i kształtujących wszystkie aspekty rozwoju ludzkich osad. Zgodnie z powyższą definicją większy nacisk należy położyć na postrzeganie i relacje wizualne w obszarach historycznych.

Na Ukrainie podstawę prawną do badania obszarów historycznych określają przepisy ustawowe i regionalne. Podstawą tych dokumentów jest szereg podstawowych prac autorstwa Ukraińskich badaczy (Y.Vodzynsky, V.Vechersky, L.Prybega), poświęconych badaniu cech przestrzennych i architektonicznych, artystycznych i estetycznych, antropomorficznych czynników urbanistycznych, rozwój, zachowanie i rewitalizacja historycznych obszarów miejskich.

Wizualną percepcję krajobrazów miejskich zgłębili badacze z Ukrainy, Polski i Litwy. M.Purvinas i Y.Vodzynsky przeanalizowali pejzaż miejski i opisali metodologia graficzna takiej analizy; G.Kopteva poświęciła swój papier znaczeniu malowniczość miast i wizualne kontakty między zabytkami miasta a zabytkami. Ewaluacja krajobrazów miejskich i tkanki miejskiej badali J.Bogdanowski, M.Bevz, V.Vechersky, J.Wrana. Te prace badawcze stanowią tło dla przyszłych badań.

  • Czy opłaca się wynajmować mieszkanie?

    Młodzi ludzie kończący studia i wchodzący w dorosłość nie mogą pozwolić sobie na zakup mie…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Bez kategorii
Komentarze są zamknięte

Check Also

Jak negocjować lepsze warunki zakupu mieszkania od dewelopera?

W dzisiejszym rynku nieruchomości, zakup mieszkania od dewelopera jest coraz popularniejsz…