Dom Bez kategorii Historyczne badania budynków na Ukrainie

Historyczne badania budynków na Ukrainie

2 minut czytane
Możliwość komentowania Historyczne badania budynków na Ukrainie została wyłączona
0
1,756

W czasach, gdy nieuregulowany rozwój małych historycznych miasteczek i błędne metody zachowania architektury grozi drastyczną zmianą wizerunku miasta, chroniąc integralność w obszarach historycznych staje się palącą kwestią. Dotychczasowe doświadczenia dostarczają nowej metodologii podejścia do kompleksowego badania i ochrony historycznych krajobrazów miejskich. Zgodnie z „Zaleceniem w sprawie historycznego krajobrazu miejskiego” opublikowanym w 2011 r.

Reklama: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

„Historyczny krajobraz miejski” charakteryzuje się złożonym systemem czynników obejmujących i kształtujących wszystkie aspekty rozwoju ludzkich osad. Zgodnie z powyższą definicją większy nacisk należy położyć na postrzeganie i relacje wizualne w obszarach historycznych.

Na Ukrainie podstawę prawną do badania obszarów historycznych określają przepisy ustawowe i regionalne. Podstawą tych dokumentów jest szereg podstawowych prac autorstwa Ukraińskich badaczy (Y.Vodzynsky, V.Vechersky, L.Prybega), poświęconych badaniu cech przestrzennych i architektonicznych, artystycznych i estetycznych, antropomorficznych czynników urbanistycznych, rozwój, zachowanie i rewitalizacja historycznych obszarów miejskich.

Wizualną percepcję krajobrazów miejskich zgłębili badacze z Ukrainy, Polski i Litwy. M.Purvinas i Y.Vodzynsky przeanalizowali pejzaż miejski i opisali metodologia graficzna takiej analizy; G.Kopteva poświęciła swój papier znaczeniu malowniczość miast i wizualne kontakty między zabytkami miasta a zabytkami. Ewaluacja krajobrazów miejskich i tkanki miejskiej badali J.Bogdanowski, M.Bevz, V.Vechersky, J.Wrana. Te prace badawcze stanowią tło dla przyszłych badań.

  • Czy opłaca się wynajmować mieszkanie?

    Młodzi ludzie kończący studia i wchodzący w dorosłość nie mogą pozwolić sobie na zakup mie…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Bez kategorii
Komentarze są zamknięte

Check Also

Osocze bogatopłytkowe: Sekret młodej i zdrowej skóry odkryty!

Czy marzysz o odmłodzonej, pełnej blasku skórze bez konieczności poddawania się inwazyjnym…