Dom Technologia Jak osuszyć ściany budynku?

Jak osuszyć ściany budynku?

4 minut czytane
Możliwość komentowania Jak osuszyć ściany budynku? została wyłączona
0
428

Wilgotne ściany powstają nie tylko w nieszczelnych piwnicach i budynkach zalanych przez powódź, czy z powodu pękniętej rury. Mokre ściany są również podczas budowy domów i mieszkań. Jest to naturalny proces wiązania się betonu i tynku. Gotowe, ale surowe jeszcze ściany parują, dlatego potrzebny jest stały przewiew, by wilgoć ulatniała się na zewnątrz. Zimą odparowywanie jest wolniejsze z powodu niskich temperatur. Aby przyspieszyć osuszanie ścian, w celu uniknięcia tworzenia się pleśni, warto wykorzystać specjalnie do tego celu przeznaczone urządzenia osuszające.

Jakie osuszanie budynków zastosować?

Można by pomyśleć, iż wstawienie kozy (przenośnego kominka) do pomieszczeń, gdzie należy osuszyć ściany, będzie najlepszym i jedynym rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że taki proces taki trwa bardzo długo, niekiedy z marnym skutkiem, a okna muszą być stale pootwierane lub przynajmniej uchylone. Trzeba także przy takim osuszaniu być cały czas na miejscu i stale dokładać do pieca, by temperatura była w miarę na jednakowym poziomie.

Są lepsze metody na pozbycie się wilgoci ze ścian oraz z powietrza. Służą do tego specjalne osuszacze (pochłaniacze) wilgoci oraz nagrzewnice. Nagrzewnice utrzymują stałą dodatnią temperaturę w pomieszczeniu, natomiast pochłaniacze wciągają do siebie wilgoć wydostającą się ze ścian. Osuszacze podczas pracy wciągają parę wodną, która skrapla się w ich środku. Para zamieniona w wodę spływa do pojemnika, znajdującego się w pochłaniaczu.

Jak obsługiwać osuszacz?

Osuszacz powietrza jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy wstawić go do wilgotnego pomieszczenia, włożyć wtyczkę zasilającą do gniazdka elektrycznego, włączyć „start” i gotowe. Pochłaniacz pracuje bez Twojej dodatkowej interwencji. Jego praca jest cicha. Słyszalny jest jedynie niewielki warkot, dzięki któremu jesteś w stanie rozpoznać, czy pojemnik na wodę jest już pełny, czy jeszcze nie. Gdy pojemnik jest pełny, pochłaniacz wyłącza się automatycznie. Twoim zadaniem jest wówczas:

  • wyjąć z urządzenia pojemnik pełny wody
  • wylać płynną zawartość pojemnika (możesz wykorzystać ją np. do spłukania toalety)
  • wsunąć opróżniony pojemnik do osuszacza
  • włączyć ponownie urządzenie

Dzięki pochłaniaczom wilgoci osuszysz wilgotne pomieszczenia i ściany bardzo szybko, a powietrze będzie wolne od zapachu stęchlizny czy pleśni.

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Trendy w wypożyczaniu elektronarzędzi: co jest na topie?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym branża budowlana i remontowa stale ewoluuje, r…