Jaki zapachowy olej do świecy będzie najlepszy?

Czy od dłuższego czasu marzysz o tym, aby się zrelaksować? Dlatego planujesz przeprowadzić domowe zabiegi SPA? A może planujesz zorganizować romantyczną kolację? Niezbędne okażą się zapachowe oleje do świec. Jak wybrać zapachowy olej do świecy? Podpowiadamy w poradniku poniżej.

Dlaczego warto korzystać z zapachowych olejów do świec?

Stosowanie olejów zapachowych stanowi rodzaj aromaterapii. Dzięki różnorodnym zapachom można odprężyć się oraz odstresować. Aromat świec koi ciało i zmysły. Wpływa pozytywnie na  nasze samopoczucie. Niektóre zapachy ośnieżają nawet ból. Zapachowe oleje do świec doskonale sprawdzą się w trakcie masażu. Pozwalają na budowanie wyjątkowego klimatu, dlatego możesz wykorzystać je także podczas romantycznej kolacji. W odróżnieniu od olejków eterycznych oleje są olejami roślinnymi, a nie skoncentrowanymi esencjami o charakterystycznych zapachach. Należy używać ich tylko podczas palenia świec, a nie smarować nimi skórę.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając oleje do świec?

Ceny zapachowych olejów do świec się są różnorodne. Decydując się na produkt konkretnej marki, warto pamiętać o tym, że znaczenie ma zastosowanie zapachowych olejów do świec oraz właściwości. W trakcie wybierania zapachowego oleju do świecy warto zwrócić również uwagę na aromat, jaki daje świeca. Do najpopularniejszych należą:

  • Zapach lawendowy oraz kwiatki lawendy;
  • Zapach piwonii, jak i suszone kwiaty;
  • Zapach zielonej herbaty;
  • Zapach mandarynki i bazylii;
  • Zapach różany;
  • Zapach czekolady;
  • Zapach wanilii;
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Ekologiczne aspekty last minute: Jak podróżować spontanicznie i zrównoważenie

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz więcej podróżników zastanawia się, jak po…