Jaki zapachowy olej do świecy będzie najlepszy?

Czy od dłuższego czasu marzysz o tym, aby się zrelaksować? Dlatego planujesz przeprowadzić domowe zabiegi SPA? A może planujesz zorganizować romantyczną kolację? Niezbędne okażą się zapachowe oleje do świec. Jak wybrać zapachowy olej do świecy? Podpowiadamy w poradniku poniżej.

Dlaczego warto korzystać z zapachowych olejów do świec?

Stosowanie olejów zapachowych stanowi rodzaj aromaterapii. Dzięki różnorodnym zapachom można odprężyć się oraz odstresować. Aromat świec koi ciało i zmysły. Wpływa pozytywnie na  nasze samopoczucie. Niektóre zapachy ośnieżają nawet ból. Zapachowe oleje do świec doskonale sprawdzą się w trakcie masażu. Pozwalają na budowanie wyjątkowego klimatu, dlatego możesz wykorzystać je także podczas romantycznej kolacji. W odróżnieniu od olejków eterycznych oleje są olejami roślinnymi, a nie skoncentrowanymi esencjami o charakterystycznych zapachach. Należy używać ich tylko podczas palenia świec, a nie smarować nimi skórę.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając oleje do świec?

Ceny zapachowych olejów do świec się są różnorodne. Decydując się na produkt konkretnej marki, warto pamiętać o tym, że znaczenie ma zastosowanie zapachowych olejów do świec oraz właściwości. W trakcie wybierania zapachowego oleju do świecy warto zwrócić również uwagę na aromat, jaki daje świeca. Do najpopularniejszych należą:

  • Zapach lawendowy oraz kwiatki lawendy;
  • Zapach piwonii, jak i suszone kwiaty;
  • Zapach zielonej herbaty;
  • Zapach mandarynki i bazylii;
  • Zapach różany;
  • Zapach czekolady;
  • Zapach wanilii;
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Jak zostać tłumaczem bez ukończenia studiów?

Studia są wymagające oraz wyczerpujące. Nie każdy chce się na nie wybrać. Czy jeśli naszym…