Tiguan i Touareg to za mało, by sprostać potrzebom rynku. Za trzy lata Volkswagen zamierza oferować co najmniej pięć różnej wielkości SUV-ów. Następny to T-Roc.

Ostatnio, jeśli Volkswagen prezentuje jakieś auto koncepcyjne, to jest to SUV. Ma więc zwiększony prześwit, podwyższone nadwozie oraz detale sugerujące teoretyczną skuteczność na bezdrożach. T-Roc to kolejny prototyp z tej serii pokazanym w USA CrossBlue, 2 w Chinach – CrossBlue Coupć oraz w Indiach – małym Taigunie. T-Roc to model, który jeśli wejdzie do produkcji, to znajdzie się w gamie VW między opartym na Upie Taigunem a większym Tiguanem. Gotowy model – według zapowiedzi – wyjedzie na ulice w 2017 r.

 

Link sponsorowany: Odzież patriotyczna

 

Gotowy model ma I wyjechać w 2017 roku.

Wymiary konceptu potwierdzają pozycję T-Roca. Ma on długość 417,9 cm (-24,7 cm w porównaniu z Tiguanem), 183,1 cm szerokości (+2,2 cm) oraz 150,1 cm wysokości (-20,2 cm). Rozstaw osi jest zaś o 1 cm mniejszy niż w Tiguanie i wynosi 259,5 cm. T-Roc ma więc bardzo krótkie zwisy, co w aucie do off-roadu jest ważne, bo zyskujemy korzystne wartości kątów natarcia i zejścia.

W produkcyjnym T-Rocu standardem będzie napęd na przód, ale koncept zbudowany na podwoziu MQB ma napędzane obie osie, z wykorzystaniem systemu Haldex. Kierowca ma do wyboru trzy tryby pracy układu napędowego: street, off-road i snow. Od tych ustawień zależą proporcje, w jakich napęd jest rozkładany między obie osie.

Pod maską prototypu zastosowano 2-litrowego turbodiesla o mocy 184 KM i momencie 380 Nm. Współpracuje on z 7-biegowym DSG. W T-Rocu o masie 1420 kg silnik ten spala średnio 4,9 1/100 km i potrafi rozpędzić auto do setki w około 7 s.

T-Roc osiąga setkę w około 7 sekund.

Sprzedaż T-Roca ma się rozpocząć w 2017 r., rok wcześniej pojawią się nowy Tiguan i większy SUV na rynek amerykański.

Jarosław Horodecki

Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Jak zostać projektantem wnętrz?

    Praca projektanta wnętrz bywa wymagająca, a ułatwieniem jest zdobycie wiedzy praktycznej i…
  • Poczta Kwiatowa

    Kiedy Poczta Kwiatowa może być pomocna? W wielu sytuacjach nawet nie zdajemy sobie sprawy …
  • Ile kosztuje pomoc drogowa?

    Jaki jest koszt wezwania pomocy drogowej? To zależy od tego, jakiej pomocy potrzebujesz, k…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Jak zostać projektantem wnętrz?

Praca projektanta wnętrz bywa wymagająca, a ułatwieniem jest zdobycie wiedzy praktycznej i…