Stosowanie kostki brukowej stało się na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo popularne. Używana jest wszędzie tam, gdzie jest potrzeba estetycznego utwardzenia podłoża. Najczęściej stosowana jest do budowy parkingów, podjazdów, dróg osiedlowych czy obejść wokół domków jednorodzinnych. Co sprawiło, że kostka brukowa stała się tak popularna? O czym musimy pamiętać wybierając odpowiednią kostkę?

Dlaczego polubiliśmy kostkę brukową?

Kostka brukowa
Kostka brukowa

O popularności kostki brukowej zadecydowało jej kilka istotnych cech. Przede wszystkim jest bardzo trwała i łatwa w utrzymaniu czystości. Jest odporna na mróz oraz dzięki swojej budowie skutecznie odprowadza wodę. Jeśli dodamy do tego estetyczny wygląd, mnogość różnych kształtów i kolorów oraz niską cenę to szybko zrozumiemy dlaczego kostka brukowa jest w tak powszechnym użyciu.

Jak wybrać odpowiednią kostkę?

Zależy to przede wszystkim od zastosowania kostki. Podstawowym kryterium jest jest grubość kostki. Jeśli mówimy o chodniku to wystarczy kostka o grubości 4 centymetrów. Jednak kostka brukowa często używana jest też do utwardzania parkingów. W takim przypadku minimum wynosi 6 centymetrów. Kostka brukowa takiej grubości znajduje zastosowanie przy utwardzaniu parkingów i pojazdów o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. I to przy niezbyt intensywnym użytkowaniu. Jeśli przewidujemy większą częstotliwość przejeżdżających pojazdów powinniśmy pomyśleć o kostce o grubości minimum 8 centymetrów. Istotny jest również wybór odpowiedniego koloru i kształtu kostki tak, aby współgrała ona z najbliższym otoczeniem. Szczególnie ważne jest to przy stosowaniu kostki przy domkach jednorodzinnych.

Sprzedaż kostki brukowej. Gdzie kupić?

Jeśli szukamy godnej zaufania firmy zajmującej się sprzedażą kostki brukowej warto użyć wyszukiwarki internetowej. Jeśli na przykład chcemy kupić kostkę brukową w okolicach Rzeszowa, to w wyszukiwarce Google powinniśmy wpisać hasło: „kostka brukowa Rzeszów„. Wyświetli nam się wtedy lista lokalnych film zajmujących się sprzedażą kostki brukowej.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Zalety wypożyczania sprzętu budowlanego w porównaniu do zakupu: oszczędność kosztów i elastyczność.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze budowlanym, przedsiębiorstwa i indywid…