Urządzając swoje pierwsze mieszkanie, właściciele najpierw ustalili co jest dla nich ważne. Chcieli dużo wolnej przestrzeni i jak najwięcej schowków. Wystrój kuchni zaplanowali oszczędny, ale o indywidualnym charakterze. Potrzebowali również licznych szaf i szafek, aby nie „zapychać” wnętrza rzeczami, które – zalegając na blatach – stwarzają wrażenie bałaganu. Projektantce udało się spełnić wszystkie wymagania. Powstało wnętrze gustowne, ale jednocześnie nie przytłaczające swoim wyglądem.

Kuchnia została zaaranżowana w stonowanej biało-czarno-beżowej kolorystyce. To oryginalne połączenie dodatkowo podkreślają duże lustrzane powierzchnie oraz dekoracyjne oświetlenie, sprytnie rozjaśniające ścianę nad blatem. Mleczne fronty szafek kuchennych stanowią doskonały i wyrazisty kontrast dla czarnych granitowych blatów oraz jasnych, gresowych płytek podłogowych. Do całości pięknie pasuje czarny, wyspowy okap. Wszystkie urządzenia AGD również są w kolorze czarnym, dzięki temu idealnie wkomponowują się w stylistykę wnętrza.

meble kuchenne
meble kuchenne

Ciekawym elementem aranżacyjnym jest duży komin, zlokalizowany przy wyspie. Stanowi on symboliczną granicę między kuchnią a salonem. Wykończono go lustrami. Zabieg ten nadał mu lekkości oraz pozwolił wizualnie powiększyć przestrzeń dzienną. Pani domu lubi także skontrolować w lustrze swój wygląd, tuż przed wyjściem z domu.

Kuchnia jest bardzo funkcjonalna. Dostęp do niej został zapewniony z dwóch stron, a za jasnymi lakierowanymi frontami kryją się pojemne szafki. W kuchni znalazło się także miejsce na wyspę z płytą grzejną. Podobnie jak blaty wykończono ją czarnym granitem, dzięki temu tworzy z wnętrzem harmonijną całość.

Sposobem na uzyskanie ciepłego klimatu w nowoczesnym wnętrzu okazało się oświetlenie. Punktowe lampy sufitowe oraz taśmy LED wkomponowane w podwieszane sufity, w połączeniu z jasnobeżowymi, niemal białymi frontami mebli, stanowią spójny element koncepcji wnętrza. Ciepłe światło LED otula także ścianę nad blatem, rozjaśniając jej nieco mroczny wygląd.

Tapicerowane naturalną skórą krzesła w jadalni to gustowny kontrast dla prostych w wyrazie mebli kuchennych oraz surowej, czarnej bryły stołu. Idealnie komponują się z kulistymi lampami w miedzianym wykończeniu oraz tapetą przypominającą tkaninę, która zdobi jedną ze ścian strefy dziennej.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …