Urządzając swoje pierwsze mieszkanie, właściciele najpierw ustalili co jest dla nich ważne. Chcieli dużo wolnej przestrzeni i jak najwięcej schowków. Wystrój kuchni zaplanowali oszczędny, ale o indywidualnym charakterze. Potrzebowali również licznych szaf i szafek, aby nie „zapychać” wnętrza rzeczami, które – zalegając na blatach – stwarzają wrażenie bałaganu. Projektantce udało się spełnić wszystkie wymagania. Powstało wnętrze gustowne, ale jednocześnie nie przytłaczające swoim wyglądem.

Kuchnia została zaaranżowana w stonowanej biało-czarno-beżowej kolorystyce. To oryginalne połączenie dodatkowo podkreślają duże lustrzane powierzchnie oraz dekoracyjne oświetlenie, sprytnie rozjaśniające ścianę nad blatem. Mleczne fronty szafek kuchennych stanowią doskonały i wyrazisty kontrast dla czarnych granitowych blatów oraz jasnych, gresowych płytek podłogowych. Do całości pięknie pasuje czarny, wyspowy okap. Wszystkie urządzenia AGD również są w kolorze czarnym, dzięki temu idealnie wkomponowują się w stylistykę wnętrza.

meble kuchenne
meble kuchenne

Ciekawym elementem aranżacyjnym jest duży komin, zlokalizowany przy wyspie. Stanowi on symboliczną granicę między kuchnią a salonem. Wykończono go lustrami. Zabieg ten nadał mu lekkości oraz pozwolił wizualnie powiększyć przestrzeń dzienną. Pani domu lubi także skontrolować w lustrze swój wygląd, tuż przed wyjściem z domu.

Kuchnia jest bardzo funkcjonalna. Dostęp do niej został zapewniony z dwóch stron, a za jasnymi lakierowanymi frontami kryją się pojemne szafki. W kuchni znalazło się także miejsce na wyspę z płytą grzejną. Podobnie jak blaty wykończono ją czarnym granitem, dzięki temu tworzy z wnętrzem harmonijną całość.

Sposobem na uzyskanie ciepłego klimatu w nowoczesnym wnętrzu okazało się oświetlenie. Punktowe lampy sufitowe oraz taśmy LED wkomponowane w podwieszane sufity, w połączeniu z jasnobeżowymi, niemal białymi frontami mebli, stanowią spójny element koncepcji wnętrza. Ciepłe światło LED otula także ścianę nad blatem, rozjaśniając jej nieco mroczny wygląd.

Tapicerowane naturalną skórą krzesła w jadalni to gustowny kontrast dla prostych w wyrazie mebli kuchennych oraz surowej, czarnej bryły stołu. Idealnie komponują się z kulistymi lampami w miedzianym wykończeniu oraz tapetą przypominającą tkaninę, która zdobi jedną ze ścian strefy dziennej.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Prawo Rodzinne: Ochrona więzi rodzinnych i regulacje dotyczące relacji

Wprowadzenie Prawo rodzinne jest dziedziną prawa, która reguluje relacje rodzinne, małżeńs…