wiek: 40 lat

wzrost: 175 cm

waga: 110 kg

waga startowa: 90 kg

pierwszy start: Debiuty 1999 r.

największy sukces: mistrz Polski 2007 r.

biceps: 47 cm

wykształcenie: absolwent AWF zawód: nauczyciel miejsce pracy: szkoła podstawowa w Wałczu

miejsce zamieszkania: Piła

wyniki siłowe:

wyciskanie sztangi leżąc – 190 kg; przysiad – 270 kg w seriach; martwy ciąg – 290 kg

Niedawno mieliśmy okazję przyglądać się, jak trenuje Robert Kiesz. Aktualny mistrz Polski w wadze 90 kg na co dzień ćwiczy w Pile, ale raz na tydzień, w dniu wolnym od zajęć w szkole, przyjeżdża do Poznania, aby poćwiczyć w klubie „Olimp”. Przy okazji korzysta tam z przyjacielskich konsultacji Radka Słodkiewicza, który w klubie pracuje jako instruktor.

Co się zmieniło w życiu Roberta po zwycięstwie w Białymstoku? Otóż bardzo niewiele. Tak jak przez poprzednie parę lat, nadal wstawał przed piątą rano, aby przed wyjazdem do pracy ćwiczyć aeroby. Przed południem zajęcia w szkole (Robert pracuje jako nauczyciel WF w szkole podstawowej nr. 1 w Wałczu), po południu – praca instruktora w klubie kulturystycznym. W międzyczasie – własne wielogodzinne treningi, podczas których Robert musi jeszcze znaleźć czas na posiłki.

Jako instruktor Robert udziela rad młodym ludziom ćwiczącym w klubie. Rady te dotyczą zarówno treningów, jak i odżywiania. I tu paradoks: Jako mistrz Polski Robert Kiesz otwarcie przyznaje, że nie stać go na regularne stosowanie wszystkich tych odżywek i suplementów, które zaleca innym.

Obserwując trening Roberta, mogliśmy zauważyć, że jest on człowiekiem aż do przesady skromnym i niewymagającym. Gdy przed którąś z maszyn zrobiła się mała kolejka, Robert cierpliwie czekał, aż jego poprzednik zakończy swoją serię ćwiczeń. W jego postawie nie ma ani śladu „szpanerstwa”. Jak sam mówi, nawet na plażę chodzi niechętnie, ponieważ nie lubi, gdy wszyscy się na niego patrzą. I chyba nigdy nie przyzwyczai się do rozdawania autografów.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Czym jest fosforan potasu? Jakie ma właściwości?

Fosforan potasu jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim, jego chem…