wiek: 40 lat

wzrost: 175 cm

waga: 110 kg

waga startowa: 90 kg

pierwszy start: Debiuty 1999 r.

największy sukces: mistrz Polski 2007 r.

biceps: 47 cm

wykształcenie: absolwent AWF zawód: nauczyciel miejsce pracy: szkoła podstawowa w Wałczu

miejsce zamieszkania: Piła

wyniki siłowe:

wyciskanie sztangi leżąc – 190 kg; przysiad – 270 kg w seriach; martwy ciąg – 290 kg

Niedawno mieliśmy okazję przyglądać się, jak trenuje Robert Kiesz. Aktualny mistrz Polski w wadze 90 kg na co dzień ćwiczy w Pile, ale raz na tydzień, w dniu wolnym od zajęć w szkole, przyjeżdża do Poznania, aby poćwiczyć w klubie „Olimp”. Przy okazji korzysta tam z przyjacielskich konsultacji Radka Słodkiewicza, który w klubie pracuje jako instruktor.

Co się zmieniło w życiu Roberta po zwycięstwie w Białymstoku? Otóż bardzo niewiele. Tak jak przez poprzednie parę lat, nadal wstawał przed piątą rano, aby przed wyjazdem do pracy ćwiczyć aeroby. Przed południem zajęcia w szkole (Robert pracuje jako nauczyciel WF w szkole podstawowej nr. 1 w Wałczu), po południu – praca instruktora w klubie kulturystycznym. W międzyczasie – własne wielogodzinne treningi, podczas których Robert musi jeszcze znaleźć czas na posiłki.

Jako instruktor Robert udziela rad młodym ludziom ćwiczącym w klubie. Rady te dotyczą zarówno treningów, jak i odżywiania. I tu paradoks: Jako mistrz Polski Robert Kiesz otwarcie przyznaje, że nie stać go na regularne stosowanie wszystkich tych odżywek i suplementów, które zaleca innym.

Obserwując trening Roberta, mogliśmy zauważyć, że jest on człowiekiem aż do przesady skromnym i niewymagającym. Gdy przed którąś z maszyn zrobiła się mała kolejka, Robert cierpliwie czekał, aż jego poprzednik zakończy swoją serię ćwiczeń. W jego postawie nie ma ani śladu „szpanerstwa”. Jak sam mówi, nawet na plażę chodzi niechętnie, ponieważ nie lubi, gdy wszyscy się na niego patrzą. I chyba nigdy nie przyzwyczai się do rozdawania autografów.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …