Małą łazienkę powiększają optycznie jasne kolory oraz bardzo duże lustro. Zaprojektowano ją z myślą o dzieciach i gościach.

ŁAZIENKA NA CO DZIEŃ JEST PRZEZNACZONA DLA DWÓJKI BARDZO MAŁYCH DZIECI. OD CZASU DO CZASU KORZYSTAJĄ Z NIEJ TAKŻE GOŚCIE.

POGODZENIE TAK RÓŻNYCH FUNKCJI NIE BYŁO PROSTE, ALE SIĘ UDAŁO.

BLIŹNIĘTA – chłopiec i dziewczynka – to jeszcze maluchy, którym trzeba pomagać w toalecie i asystować podczas kąpieli. Łazienka musiała być praktyczna, bezpieczna, z miejscem na przechowywanie zabawek, przyborów i kosmetyków dziecięcych. Wieczorami maluchy plaskają się w wannie. Każde z bliźniąt ma własną umywalkę oraz szuflady, które za jakiś czas wypełnią dziewczęce i chłopięce przybory.

Aby subtelnie podkreślić dziecięcy charakter łazienki, wprowadzono do niej kolory żółty i różowy w jasnym, pudrowym odcieniu. Zestawione z bielą są osnową, na podstawie której można modyfikować aranżację w kierunku łazienki dla przedszkolaków, a potem nastolatków. Wystarczy zmieniać dodatki.

Łazienka
Łazienka

Łazienka dla bliźniąt jest jedną z dwóch znajdujących się w mieszkaniu. Drugą łazienkę usytuowano przy sypialni rodziców – jest przeznaczona tylko dla nich. Z myślą o gościach, łazienka dziecięca została zaprojektowana tak, by miała także reprezentacyjny charakter.

Po wejściu do łazienki wzrok przyciąga ciekawie zaprojektowane, ogromne lustro nad szafką pod umywalkową. Dwie tafle, z podwójną ramą (w tym białą ze Styroduru) są umieszczone równolegle do siebie. To prosty, a zarazem efektowny trik optyczny. Sprawia, że łazienka wydaje się znacznie większa. Podwójna rama i kinkiety to stylistyczne detale powtarzające się także poza łazienką, w przestrzeni dziennej mieszkania Wyjątkową dekoracją jest lustrzana mozaika. Jej kostki pięknie lśnią dodając łazience ekskluzywnego wyglądu. Odbicia światła powiększają również optycznie pomieszczenie.

Gościnne oblicze łazienka ujawnia zwłaszcza po włączeniu dekoracyjnego światła, ukrytego pod i nad wanną. Toaleta, spowita kolorową poświatą, mile zaskakuje gości.

Wannę wykończono lustrzaną mozaiką. Pod i nad nią su ukryte taśmy LED. Dzięki kolorowemu oświetleniu, gdy przychodzą goście, można błyskawicznie zrobić metamorfozę łazienki.

TEKST: MAŁGORZATA NIETUPSKA ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ STYLIZACJA: ELŻBIETA ŁAWRENIUK

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Ekologiczne aspekty last minute: Jak podróżować spontanicznie i zrównoważenie

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz więcej podróżników zastanawia się, jak po…