Na tej stronie znajdziecie monitory do zastosowań biurowych i dla graczy – z wysokim kontrastem i rozdzielczością.

Eizo Foris FS2735

OK. 6400 ZŁ

Eizo Foris to najwyższej klasy monitor dla graczy wyposażony w 144-hercowy panel. Zaimplementowano w nim specjalne tryby obrazu dla graczy i technologię FreeSync, dzięki której częstotliwość odświeżania obrazu może być dynamicznie dostosowywana, w połączeniu z kartą graficzną , w zakresie od 30 do 144 Hz. Zmierzone wartości testowanych parametrów wypadają świetnie: wyświetlacz IPS uzyskuje czasy przełączania rzędu zaledwie dwóch milisekund, zapewnia szerokie kąty widzenia, nasycone kolory i równomierne podświetlenie.

Wyposażenie jest bogate: Eizo ma wiele wejść wideo i dwa złącza USB. dodatkowo Foris oferuje regulowanej wysokości podstawę i funkcję pivot. Zużycie energii mogłoby być niższe.

Ocena: bardzo dobra

+

144-hercowy panel, FreeSync, tryby dla graczy, świetne wyniki testów, bogate wyposażenie

drogi, niewyróżniająca się estetyka. relatywnie wysokie zużycie energii

Dell UltraSharp U2515H

OK. 1450 ZŁ

Za stosunkowo niewielką kwotę Dell oferuje monitor o dość niezwykłej długości przekątnej – 25 cali. Panel IPS o rozdzielczości 2560*1440 pikseli wypada w teście całkiem dobrze pod względem kontrastu i szerokich kątów widzenia. Uzyskując wartość 337 cd/m2, UltraSharp osiąga też jeden z najlepszych wyników jasności w zestawieniu.

W dziedzinie ergonomii monitor zdobywa punkty dzięki podstawie 0 regulowanej wysokości z funkcją pivot – idealnej do pracy w biurze. Nie znajdziemy tu jednak funkcji dostosowanych do potrzeb graczy, a czas reakcji wynoszący 6 milisekund nie jest topową wartością. W zamian za to Dell wyposażył ten 25-calowy model w dwa porty HDMI i dwa DisplayPort.

Ocena: dobra

+

bardzo niska cena. dobre wyniki pomiarów, wiele wejść wideo, dobra ergonomia

zaprojektowany do użytku stricte biurowego, relatywnie ubogie wyposażenie

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Zalety wypożyczania sprzętu budowlanego w porównaniu do zakupu: oszczędność kosztów i elastyczność.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze budowlanym, przedsiębiorstwa i indywid…