Myjnie bezdotykowe można zauważyć w wielu miastach. Niestety nie każdy kierowca chce z nich korzystać. Szkoda, myjnia bezdotykowa Lublin to bowiem łatwy i bezpieczny sposób na umycie każdego samochodu. Aby jednak auto dobrze umyć trzeba wiedzieć, jak korzystać z takiej myjni.

Różne programy mycia

Warto pamiętać, że w myjni bezdotykowej są różne programy mycia. Przy bardzo zabrudzonym pojeździe, zawsze na początku warto wstępnie spłukać brud. Przy właściwym myciu koniecznie trzeba zachować odpowiednią odległość od samochodu. Woda z mikro proszkiem wypływa pod znacznym ciśnieniem, przez co istnieje potencjalne ryzyko uszkodzenia lakieru naszego pojazdu. Myjąc auto w myjni bezdotykowej, trzeba oczywiście zachować bardzo dużą dokładność. Tylko wtedy samochód będzie odpowiednio umyty. Myjąc, oczywiście nie można zapominać o zakamarkach, felgach i wszystkich miejscach skąd trzeba wypłukać brud.

Płukanie i nabłyszczanie

Po myciu samochodu w myjni bezdotykowej nie można zapominać o dokładnym wypłukaniu nadwozia, by usunąć mikro proszek. Wskazane jest także nabłyszczanie karoserii. Dzięki niemu, na karoserii nie pozostaną żadne zacieki ani inne ślady mycia. Warto też zdecydować się na opcję woskowania, dzięki której lakier samochodu na wiele tygodni będzie zabezpieczony przed zabrudzeniami, a sam samochód będzie wyglądał świetnie

Oczywiście takie pełne mycie jest droższe od delikatnego opłukania samochodu woda pod ciśnieniem, jednak warto decydować się na takie rozwiązania. Efekt będzie bardzo dobry, a czystym, pięknym autem będzie się jeździć z ogromną przyjemnością.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Trendy w wypożyczaniu elektronarzędzi: co jest na topie?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym branża budowlana i remontowa stale ewoluuje, r…