No i stało się. Nadszedł nowy, 2012 rok. Według niektórych ostatni spod znaku kryzysowej zawieruchy, według innych – ostatni w ogóle. Tak czy inaczej, na pewno ciekawy. I to nie tylko na przełomie lipca i czerwca, kiedy śpiew stadionów uciszy na chwilę złowieszczy rechot rynków finansowych. Nim jednak ostatecznie wyrwiemy kolejną kartkę z kalendarza, zobaczmy w jakiej atmosferze opuszczał nas rok 2011.

Ostatnim akordem minionego roku

był niespodziewany wzrost cen. Inflacja w listopadzie wyniosła 4,8 proc r/r. ku zadziwieniu większości analityków. Najbardziej podrożały: żywność, paliwa i leki. Już niedługo nie będzie ani za co pojeść, ani popić, ani po… jeździć.

Pan Premier zapowiedział, że kobiety będą pracować do 67 roku życia. To atak na polską babcię, która i tak po kokardki zajęć przy obsłudze rodziny. Czemu pan premier nie lubi polskiej babci? Z powodu dziadka?

Rząd chciał ciąć ulgi, ale nie zdążył wprowadzić zmian do końca listopada. W serii zaniechań to akurat jest prezentem.

Najpierw prezes Kaczyński obiecał Budapeszt w Warszawie, potem twierdził, że gdyby dłużej porządził gospodarką mielibyśmy tu drugie Chiny, a może Warszawę w Pekinie. Gdyby Polacy w większości głosowali na PiS, to Ziemia byłaby już drugą planetą od Słońca.

Na EURO 2012 nie przyjadą do Polski Grecy, bo daleko i drogo, Rosjanie – bo wizy, i Czesi – bo w zasadzie grają u siebie. I co, nie miał racji pan premier, że te drogie autostrady są niepotrzebne???

Podobno zmieniono nazwę oficjalnej piłki na EURO, zamiast nazywać się Tango 12 będzie miała równie taneczną, ale swojską nazwę Kręcina 12.

Cieszymy się, bo polskie kobiety okazały się jednymi z najbardziej przedsiębiorczych w Europie. W 2009 roku Polki stanowiły 35 proc. wszystkich właścicieli firm nad Wisłą. W Wielkiej Brytanii ten odsetek wynosi 29 proc., w Czechach 27 proc. Określenie .Matka Polka” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Spis treści:

Część – 1 https://wangielskimogrodzie.pl/na-nowy-rok-przybywa-franczyzy-na-barani-skok-cz-1/
Część – 2 https://wangielskimogrodzie.pl/na-nowy-rok-przybywa-franczyzy-na-barani-skok-cz-2/
Część – 3 https://wangielskimogrodzie.pl/na-nowy-rok-przybywa-franczyzy-na-barani-skok-cz-3/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Świat

2 komentarze

  1. […] Na Nowy Rok przybywa franczyzy na barani skok cz.1 […]

  2. […] Na Nowy Rok przybywa franczyzy na barani skok cz.1 […]

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …