Wielka Brytania tupnęła nogą i nie podpisała Paktu Fiskalnego. Kanada, której głową państwa jest również brytyjska królowa, postanowiła nie być gorsza i wystąpiła z protokołu Kioto, zobowiązującego kraje do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Królestwa to jednak są obrażalskie.

Premier Tusk też tupnął nogą i postanowił zlikwidować Komisję Przyjazne Państwo. W jej miejsce niedługo powstanie przyjazna dla PO Komisja Deregulacyjna. Ciekawe, kto tym razem zabierze się za palenie stosów bezużytecznych ustaw. Zgłaszamy się na ochotnika.

Sporo dzieje się również w świecie franczyzy. Do Polski weszła amerykańska sieć sklepów z zabawkami Toy-s”R”Us. Dzieciom wyjaśniamy, że nazwa oznacza po naszemu zabawki – to – my, a wymowa tylko przypadkowo przypomina słowo „tezaurus”. Zresztą, co je to obchodzi. I tak kupują rodzice.

Toys”R”Us to nie jedyna sieciowa gratka dla dzieci. Na rynek weszła w grudniu nowa marka odzieżowa Wójcik Fashion Group. Sklepy Ceremony oferują ekskluzywne ubranka dla dzieci. Z zakupami lepiej się spieszyć, bo z becikowym może być różnie.

Interesy producenta środków czystości okazały się brudne. Firma In-co-Veritas, wytwórca m.in. płynu Ludwik, została przyłapana na zmowie cenowej. Przez dobre 10 lat narzucała hurtownikom ceny minimalne. Urząd Ochrony Konkurencji w końcu dostrzegł proceder i nałożył na przedsiębiorstwo 4 min zł kary. Czyli mniej więcej tyle, ile spółka zarabia na czysto w niecałe pół roku.

Wenezuelski prezydent Hugo Chavez zabiera krajowe rezerwy złota z Bank of England. Transfery 211 ton kruszcu o wartości 11 mld mają kosztować Wenezuelę 9 min dolarów. To jednak żadna cena za spokojny sen dyktatora. Bo jak ufać ma podłym bankierom ze Starego Kontynentu, którzy bez mrugnięcia okiem zamrozili rezerwy walutowe Maummara Kaddafiego, gdy kumplowanie się z nim wydało się europejskim politykom passe?

Właściciel linii lotniczych American Airlines złożył wniosek o upadłość spółki. Nie chce jej co prawda likwidować, a jedynie zrestrukturyzować, ale w tym celu gigant musi na chwilę upaść. Oby podwozie się otworzyło.

 

Spis treści:

Część – 1 https://wangielskimogrodzie.pl/na-nowy-rok-przybywa-franczyzy-na-barani-skok-cz-1/
Część – 2 https://wangielskimogrodzie.pl/na-nowy-rok-przybywa-franczyzy-na-barani-skok-cz-2/
Część – 3 https://wangielskimogrodzie.pl/na-nowy-rok-przybywa-franczyzy-na-barani-skok-cz-3/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …