Rok 2016 już za nami, podobnie jak szaleństwo świątecznych zakupów. Jeśli jednak dopiero teraz decydujecie się na sprawienie sobie elektronicznego prezentu, warto skorzystać z naszych rad. Powodów do zakupu nowego sprzętu jest wiele, a każdy z nich jest równie dobry. Nieważne, czy korzystamy z niego prywatnie czy w ramach działalności gospodarczej (np. laptopy czy monitory), początek roku jest dobrym momentem na zakupy. Pamiętajmy, że ceny wielu produktów, w tym polecanych przez nas, najpewniej spadną po 27. grudnia – wtedy nieoficjalnie rozpoczynają się zimowe wyprzedaże.

Do tego ekskluzywnego dodatku przetestowaliśmy dla was najważniejsze urządzenia zaliczane do elektroniki użytkowej z ośmiu kategorii. Ośmiu zwycięzców i osiem najlepszych okazji prezentujemy wraz ze szczegółowym opisem. Każdą tabelę uzupełnia krótka zakupowa „lista kontrolna”. Dzięki niej będziecie dobrze przygotowani do łapania okazji.

Samsung Galaxy S7 Edge

OK. 2800 ZŁ

W przypadku S7 Edge Samsung zrobił wszystko, jak należy – model ten stracił pierwsze miejsce na rzecz Huawei Mate 9 tuż przed zamknięciem bieżącego numeru. Nawet wodoszczelna obudowa robi wrażenie za sprawą świetnego wykonania, a 5,5-calowego ekranu, szykownego wykończenia krawędzi. Ekran wyświetla obraz w wysokiej rozdzielczości 1440*2560 pikseli, a dzięki technologii OLED prezentuje bardzo nasycone kolory.

Wyposażenie jest kompletne i w najlepszej jakości. Dzięki bardzo szybkiemu, ośmiordzeniowemu procesorowi obsługa okazuje się bardzo płynna i przyjemna. Do tego dodajmy jeszcze jedną z najlepszych smartfonowych kamer i długi czas działania na baterii (9:14 godz.), której ładowanie trwa zaledwie 1:44 godz.

Ocena: bardzo dobra

+

wodoodporny, slot microSD, świetny wyświetlacz, szybki procesor, bogate wyposażenie, mocna bateria

dość wysoka cena

Honor 8

OK. 1810 ZŁ

Dzięki zastosowaniu mocnego, ośmiordzeniowego procesora nie możemy narzekać na szybkość działania tego 5,2-calowego smartfonu. Zaletą jest też dodatkowy slot na kartę, który pomieści drugą kartę SIM lub kartę pamięci microSD.

Wykonanie – które w chińskich smartfonach czasem pozostawia sporo do życzenia – w przypadku Honora 8 jest bardzo dobre. Przy świetle dzień- i nym kamera rejestruje bardzo tadne obrazy. W tym modelu zastosowano ekran Fuli HD o przekątnej długości 5,2 cala. W teście uzyskuje on jasność 407 cd/m2 – jest jasny, ale to nie rekord. Wyposażenie okazuje się prawie kompletne: jest LTE, ale tylko Cat 6. (300 Mb/s). Bateria wytrzymuje 7:18 godz. i można ją natadować w okoto 2 godziny.

Ocena: bardzo dobra

+

szybki procesor, dobre wyposażenie, jasny wyświetlacz, dodatkowy slot na karty

śliski szklany tył, brak ładowania indukcyjnego, przeciętne czasy ładowania i działania na baterii

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …