Nazywany językiem miłości, pięknie brzmiący, zapisany na kartach wielu romansów język francuski zachwyca kolejne pokolenia. Wszystkie osoby spoza kręgu mówiących w tym języku native speakerów czyli osób dla, których jest to język ojczysty – marzą o nabyciu płynności mówienia w najbardziej romantycznym języku świata.

Bez dobrego podręcznika ani rusz

Żeby nauka języka była efektywna niezbędny jest dobry i merytoryczny podręcznik. Podręcznik do francuskiego powinien zawierać przejrzystą i zachęcającą do nauki szatę graficzną. W zależności od wieku osób chcących podjąć naukę języka powinien też być dostosowany do danej grupy wiekowej. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym chętnie uczą się gdy podręczniki są kolorowe, przedstawiają historie ich idoli i bohaterów z bajek lub filmów. Obecnie metodycy dokładają wszelkich starań żeby zawartość podręczników była w stanie przyciągnąć najmłodszych i zarazem najbardziej wymagających uczniów. Dobry podręcznik do francuskiego będzie zawierał także dodatki i pomoce naukowe w postaci dołączonej płyty cd z nagraniami ścieżek dźwiękowych, kody z dostępem do autorskiej strony internetowej, na której uczniowie mogą ćwiczyć dodatkowo online. Często spotkać można kursy dla dzieci, w których zawarta jest gra online tematycznie związana z historią bohaterów książki, z której się uczą. Postać spotykana w podręczniku „ożywa w grze gdzie mali uczniowie bawiąc się przyswajają kolejne tajniki wiedzy wykonując polecenia w języku, którego właśnie się uczą. Starsi uczniowie chętnie skorzystają z podręcznika z bogatymi w wiedzę o świecie artykułami. Czytanie wydumanych historii nie stanowi wartości dodanej. O wiele lepsze efekty przynosi poznawanie w języku obcym prawdziwych historii oraz prawdziwych faktów z różnych dziedzin wiedzy.

Trudności w nauce języka obcego

Nieodpowiednio dobrany program nauczania a co za tym idzie zły podręcznik do francuskiego może skutecznie zniechęcić każdego, nawet najbardziej zapalonego do nauki ucznia. Nauka Języka francuskiego nie jest łatwa. Francuski to język wymagający. Odmiany czasowników, wymowa francuskiego „R” – to wyzwanie, któremu trzeba sprostać jęsli chce się mówić nie tylko płynnie ale i z dobrym akcentem. Gramatyka francuska różni się od polskiej dlatego przedstawienie jej w przystępny i zrozumiały w podręczniku sposób jest nadal nie lada wyzwaniem dla metodyków piszących podręczniki do nauki tego języka. Nauka francuskiego nie musi być trudna czy mozolna. Podręcznik do francuskiego, w którym uwzględnione jest ćwiczenie wszystkich czterech sprawności językowych tj: mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie oraz ciekawy i dopasowny do grupy wiekowej podręcznik powinno przynieść oczekiwany sukces.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Życie
Komentarze są zamknięte

Check Also

Zalety wypożyczania sprzętu budowlanego w porównaniu do zakupu: oszczędność kosztów i elastyczność.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze budowlanym, przedsiębiorstwa i indywid…