Dom Styl Życia NICI – LIFTING I ODMŁADZANIE SKÓRY

NICI – LIFTING I ODMŁADZANIE SKÓRY

7 minut czytane
Możliwość komentowania NICI – LIFTING I ODMŁADZANIE SKÓRY została wyłączona
0
763
NICI - LIFTING I ODMŁADZANIE SKÓRY

NICI POWODUJĄ UJĘDRNIENIE ORAZ UNIESIENIE SKÓRY. WSZCZEPIA SIĘ JE ZARÓWNO NA TWARZY, JAK I NA CIELE, DOBIERAJĄC ODPOWIEDNIO GRUBOŚĆ ORAZ RODZAJ NICI – GŁADKIE LUB Z HACZYKAMI.

na pytania odpowiada ROMAN PROŃCZUK specjalista dermatolog

Jak to działa?

Nici mogą być wykonane z materiału, który z czasem rozpuszcza się w skórze lub takiego, który zostaje na zawsze. Ja chciałbym się skupić na tych pierwszych, rozpuszczalnych, podobnych do tych, używanych do szycia podczas operacji. Cienkie, gładkie nici stosuje się do rewitalizacji skóry, wygładzania drobnych zmarszczek. Zwiększają one produkcję kolagenu i substancji międzykomórkowej w skórze. Poprawiają napięcie bez podnoszenia tkanek. Nić może być pojedyncza lub spleciona, np. podwójna, wtedy lepiej wypełni zmarszczkę, zadziała na objętość podobnie jak wypełniacz. Dodatkowo poprawi jędrność, elastyczność skóry. Natomiast lifting czyli uniesienie tkanek, lepiej robić za pomocą nici ztzw. haczykami. W rzeczywistości to stożki bądź haczyki rozmieszczone trójwymiarowo na nici. Po wprowadzeniu w skórę i naciągnięciu nici zaczepiają się w tkankach ciągnąc je w pożądanym kierunku i utrzymując w określonym miejscu. Haczyki zrobione są z tego samego tworzywa, co nić. Same kotwiczą się w skórze. Po pewnym czasie one również się rozpuszczają. Potem wzdłuż nici powstaje mocniejsza struktura kolagenowa, która czasowo przejmuje te same funkcje.

Do czego są stosowane:

  • Lifting twarzy – poprawa owalu, szczególnie linii podbródka i żuchwy, uniesienie powiek, wygładzenie czoła. Rewitalizacja skóry – wygładzenie drobnych zmarszczek, ujędrnienie, np. okolic oczu, dekoltu
  • Wypełnienie zmarszczek – bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na szyi
  • Wyeksponowanie, uniesienie policzków
  • Poprawa napięcia skóry ciała – korekta ramion – tzw. motylków, niwelowanie wiotkości brzucha
  • Lifting opadających pośladków i piersi

Jak przebiega zabieg?

Rozpoczyna się od znieczulenia

– kremem lub podaniem lignokainy w miejscu wprowadzania nitki. Cienkie, gładkie nici wprowadza się w skórę za pomocą igły, na którą są „nawleczone”. Często tworzy się z nich swego rodzaju „siatkę” ujędrniającą. Grubsze nici z haczykami implantuje się za pomocą kaniuli. Liczbę i układ nici dobiera lekarz w zależności od stanu skóry i celu, który ma być osiągnięty. Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wejścia i wyjścia nici mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienie, niekiedy siniaki. Jeśli koniuszek wystaje, lekarz podczas kontroli go obetnie. Z rzadkich komplikacji może się zdarzyć, że haczyk przebije skórę. Wtedy także wystarczy go obciąć i poczekać aż to miejsce się wygoi. Generalnie to typowy zabieg „weekendów’.

lifting twarzy
lifting twarzy

Nie ma co liczyć, że bezpośrednio po nim wrócimy do normalnego funkcjonowania, ale już dwa, trzy dni najczęściej wystarczą, by móc pokazać się bez stresu. Po około tygodniu, dwóch nici układają się już odpowiednio i tkanki naprowadzone są na właściwe pozycje, np. w przypadku podniesienia owalu znika mała harmonijka, która potrafi zrobić się w okolicy ucha, gdy zbierze się tam nadmiar luźnej skóry.

Wrażenia:

Dyskomfort wiąże się głównie z wkłuciem nici, samo ich „przeciąganie” nie jest przyjemne, ale nie jest bardzo bolesne. Może dawać wrażenie ciągnięcia tkanek. Dalsze odczucia zależne są od reakcji skóry – już następnego dnia może być wszystko w porządku, ale może się zdarzyć, że obrzęk utrzyma się dłużej lub trzeba będzie poczekać kilka dni aż rysy twarzy odzyskają symetrię. W przypadku liftingu ciała tkliwość danej okolicy może utrzymywać się około tygodnia-dwóch.

Trwałość efektu

Efekt działania nici utrzymuje się od ok. siedmiu miesięcy do trzech lat. Zależy to od ich rodzaju, stanu skóry, liczby wprowadzonych nici.

 

Reklama: Salon fryzjerski Rzeszów

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Ekologiczne aspekty last minute: Jak podróżować spontanicznie i zrównoważenie

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz więcej podróżników zastanawia się, jak po…