Myśląc samochód terenowy, przed oczami pojawia nam się zazwyczaj wielka, potężna maszyna, zdolna pokonywać wszystkie przeciwności losu, jakie możemy spotkać na drodze i poza nią. To właśnie głównie amatorzy tak zwanego off-roadu (jazda poza standardowymi, asfaltowymi drogami) są zainteresowani takimi autami. Jednakże, co tak naprawdę sprawia, że samochody terenowe są wyjątkowe? Pierwszą myślą wielu czytelników będzie zapewne ryk silnika i wysokie zawieszenie, ale należy także zwrócić uwagę na mniej oczywiste wyposażenie, które sprawia, że omawiane maszyny są bardzo praktyczne i niemalże niezniszczalne.

Zacznijmy od bagażnika dachowego, nic ciekawego prawda? Na pierwszy rzut oka tak, ale takie wyposażenie pozwala nam zabrać w drogę rzeczy o dużym i niestandardowym rozmiarze. Wielu użytkowników samochodów terenowych lubi wyruszyć w podróż po bezdrożach na kilka dni i niekoniecznie zatrzymywać się w hotelu. Dzięki bagażnikowi dachowemu możemy zabrać ze sobą w dzicz niezbędne do biwaku wyposażenie.

Następne z opisywanych części są już nastawione głównie na zabezpieczenie naszego samochodu podczas nawet najbardziej wymagających przejazdów. Osłony  zbiornika i chłodnicy będą skutecznie chronić kluczowe dla funkcjonowania samochodu elementy. Ich zadaniem jest ochrona poszczególnych części przed uszkodzeniem czy nawet wyrwaniem. Montując w naszej „terenówce” osłony zabezpieczamy się przed przykrą niespodzianką i nieudanym wyjazdem.

Musimy pamiętać, że nawet najlepsza maszyna ma swoje limity. Niejednokrotnie zdarza się je przekroczyć w przypływie emocji lub zwykłej ciekawości na ile możemy sobie pozwolić. Kiedy jednak znajdziemy się już w sytuacji, gdzie nasz samochód zostanie unieruchomiony z pomocą przychodzi płyta pod wyciągarkę. Przy użyciu odpowiedniej płyty powinniśmy bez większego problemu wyciągnąć auto z opałów.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …