Choć odzież militarna nieodparcie kojarzy się z wojskiem i mężczyznami, nie sposób nie zauważyć jak masowo wkradła się do garderoby kobiet na całym świecie. Ubrania w kolorze khaki, motywy moro oraz buty stylizowane na masywne, wojskowe obuwie jak glany oraz lżejsza ich wersja – martensy. Projektanci nie mogą się mylić, stąd na pokazach mody bardzo często ujrzeć można inspiracje stylem militarnym. Choć odzież militarna to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo, to przejęcie ich przez projektantów pozwoliło stworzyć z nich najróżniejsze kreacje – także bardziej eleganckie.

Kobieta w stylu militarnym

Dzisiaj nikogo już nie dziwi przesiąknięcie mody stylem militarnym. Ubrania stylizowane na wojskowe znajdziemy nie tylko w sklepach militarnych, ale i niemalże każdej popularnej sieciówce. W czym tkwi fenomen owego stylu? Przecież nie każda kobieta związana jest z wojskiem czy się nim fascynuje. Ogromną zaletą ubrań w stylu militarnym jest ich specyficzna kolorystyka, która stanowi ciekawą odmianę dla codziennych stylizacji. Dzisiejsza moda łamie wszelkie stereotypy i jest otwarta na wszelkie wpływy. Jednym z nich jest czerpanie konwencji z ubiorów wojskowych, by stworzyć całkiem nową odzież militarną. Choć pierwotnie służyć ona miała żołnierzom, by zapewniać im odpowiednią ochronę oraz powodować tzw. „wtapianie się w otoczenie” to np. w modzie miejskiej odzież w stylu militarnym może być pozbawiona wymienionych funkcji.

Czy kobiety w strojach militarnych mogą czuć się seksownie?

O to chodzi! W sklepach znajdziemy dziś przeróżne kreacje na wiele okazji, które w sposób widoczny czerpią z stylu militarnego. Coraz częściej są to dopasowane spódniczki mini, obcisłą bielizna oraz stroje kąpielowe, dopasowane marynarki czy sukienki. Zamiłowanie do tego rodzaju stylu nie musi wynikać z przywiązania do służby wojskowej, choć z pewnością oswoiły kobiety z tą modą m.in. bohaterki kinowe jak Lara Croft z Tomb Rider jak i Alice z Resident Evil. Przyglądając się modzie każdego z minionych sezonów można stwierdzić, że moda w stylu militarnym szybko nie przeminie.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Czym jest fosforan potasu? Jakie ma właściwości?

Fosforan potasu jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim, jego chem…