Choć odzież militarna nieodparcie kojarzy się z wojskiem i mężczyznami, nie sposób nie zauważyć jak masowo wkradła się do garderoby kobiet na całym świecie. Ubrania w kolorze khaki, motywy moro oraz buty stylizowane na masywne, wojskowe obuwie jak glany oraz lżejsza ich wersja – martensy. Projektanci nie mogą się mylić, stąd na pokazach mody bardzo często ujrzeć można inspiracje stylem militarnym. Choć odzież militarna to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo, to przejęcie ich przez projektantów pozwoliło stworzyć z nich najróżniejsze kreacje – także bardziej eleganckie.

Kobieta w stylu militarnym

Dzisiaj nikogo już nie dziwi przesiąknięcie mody stylem militarnym. Ubrania stylizowane na wojskowe znajdziemy nie tylko w sklepach militarnych, ale i niemalże każdej popularnej sieciówce. W czym tkwi fenomen owego stylu? Przecież nie każda kobieta związana jest z wojskiem czy się nim fascynuje. Ogromną zaletą ubrań w stylu militarnym jest ich specyficzna kolorystyka, która stanowi ciekawą odmianę dla codziennych stylizacji. Dzisiejsza moda łamie wszelkie stereotypy i jest otwarta na wszelkie wpływy. Jednym z nich jest czerpanie konwencji z ubiorów wojskowych, by stworzyć całkiem nową odzież militarną. Choć pierwotnie służyć ona miała żołnierzom, by zapewniać im odpowiednią ochronę oraz powodować tzw. „wtapianie się w otoczenie” to np. w modzie miejskiej odzież w stylu militarnym może być pozbawiona wymienionych funkcji.

Czy kobiety w strojach militarnych mogą czuć się seksownie?

O to chodzi! W sklepach znajdziemy dziś przeróżne kreacje na wiele okazji, które w sposób widoczny czerpią z stylu militarnego. Coraz częściej są to dopasowane spódniczki mini, obcisłą bielizna oraz stroje kąpielowe, dopasowane marynarki czy sukienki. Zamiłowanie do tego rodzaju stylu nie musi wynikać z przywiązania do służby wojskowej, choć z pewnością oswoiły kobiety z tą modą m.in. bohaterki kinowe jak Lara Croft z Tomb Rider jak i Alice z Resident Evil. Przyglądając się modzie każdego z minionych sezonów można stwierdzić, że moda w stylu militarnym szybko nie przeminie.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Styl Życia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …