Osuvisko to zainaugurowany niedawno cykl krótkich jednodniowych imprez w centralnej Polsce. Wróżymy powodzenie!

Krótka jednodniowa formuła imprezy i proste zasady rywalizacji przyciągają uczestników. Organizatorzy Osuviska podczas porannej odprawy rozdali mapki umożliwiające dojazd do „gniazd” z pieczątkami i namiary GPS na te miejsca. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć pieczątki, dojechać do nich autem i uwiecznić to na zdjęciach.

Na trasie przeszkadzało przede wszystkim grząskie błoto, wiele załóg utknęło na kilka godzin już niedaleko bazy. W wyrobiskach obok grząskiego piasku znalazło się jeszcze sporo lodu, jedną z prób umieszczono w małej rzeczce. Nie obyło się bez przygód, nie wszystkie ekipy powróciły do domu bez szwanku, np.  załoga Lady Niva zamocowała linę do zderzaka, który – co było do przewidzenia – natychmiast opuścił pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale ekipy zdobyły nowe doświadczenia.

Przygotowana trasa liczyła około 70 km.

W klasie „przygoda” zwyciężyli Jacek Frajtag i Kuba Paduszek, zaś w „turystyka” – Darek Piętka i Mateusz Chrzanowski. Następne spotkanie z cyklu Osuvisko już 26 kwietnia koło Bełchatowa.

Wyrobiska w piaskarni dały się wszystkim we znaki. Auta z wyciągarkami (klasa „przygoda”) miały nieco łatwiej, ale kierowcy „turystyka” L .też świetnie sobie radzili.

Andrzej Jedynak

Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Co to są gładzie?

    Zastanawiasz się, jakie kroki podjąć, by ściany na terenie Twojego domu lub mieszkania wyg…
  • Solidne auta z USA

    Samochody można kupić w Polsce, można je też nabyć w innych krajach. Import samochodów z U…
  • czy siarczany są złe?

    Co to siarczan? Siarczany mogą kojarzyć się z nieprzyjemnym zapachem jajka, tanim winem ki…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport
Komentarze są zamknięte

Check Also

Co to są gładzie?

Zastanawiasz się, jakie kroki podjąć, by ściany na terenie Twojego domu lub mieszkania wyg…