Kolejna, bezsenna noc

Pęd dzisiejszego życia sprawia, że więcej się stresujemy, nie mamy czasu na odpoczynek oraz sport i zdrowe odżywianie. Bezsenne noce są bardzo irytujące, zdarza się, że przewracamy się z boku na bok w oczekiwaniu na zaśnięcie. Zdenerwowane wywołane brakiem snu sprawia, że trudniej nam zasnąć. Błędne koło można jednak przerwać, jeśli tylko uda nam się wyciszyć organizm i się zrelaksować. Warto też przestrzegać zasad higieny snu.

Najważniejsze zasady higieny snu

Łóżko służy jedynie do spania, nie należy czytać i oglądać telewizji leżąc w łóżku, sypialnia powinna być wywietrzona, lepiej śpi się w pomieszczeniach o niższej temperatury. Do łóżka należy chodzić o stałych porach. Nie powinno się wylegiwać w łóżku, nawet w weekend.

Naturalne substancje wspomagające zdrowy sen

Problemy ze snem można w szybki sposób rozwiązać za pomocą naturalnych składników, które są równie skuteczne co niebezpieczne leki nasenne. Farmaceuci zwykle polecają na dobry sen – tabletki Forsen, więcej informacji – forsen.plPreparat w swoim składzie zawiera same naturalne składniki. Melisa, chmiel, szafran oraz owies zwyczajny znane są ze swoich właściwości relaksacyjnych i wyciszających. L-tryptofan jest prekursorem do tworzenia melatoniny oraz serotoniny. Warto podkreślić, że magnez zawarty w preparacie wpływa korzystnie na układ nerwowy, podobne działanie wykazują witaminy – niacyna oraz pirydoksyna. Redukują one stres i niepokój. Roślinny suplement diety nie uzależnia, dlatego może być stosowany przewlekle. Nie wykazuje też działania niepożądanego, na drugi dzień nie jesteśmy zmęczeni ani senni.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Zmagasz się z depresją?

    Już od jakiegoś czasu zmagasz się z depresją, a nawet ukrywasz ją przed całym światem nie …
  • Praktyczne akcesoria do włosów

    Tworzenie atrakcyjnych fryzur wymaga wykorzystania dodatkowych akcesoriów. Dzięki nim fryz…
  • Sprzęty medyczne

    W życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje i często okazuje się, że potrzebujemy …
Załaduj więcej Życie
Komentarze są zamknięte

Check Also

Czym jest fosforan potasu? Jakie ma właściwości?

Fosforan potasu jest związkiem, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim, jego chem…