Lubimy otaczać się funkcjonalnymi oraz modnymi produktami/zastosowaniami. Jeśli należy do tej grupy osób, to rozważmy zainstalowanie systemu jakim jest inteligentny dom Szczecin. Gdy budujemy dom, to warto także rozważyć taki system. Przemawia za tym sporo korzyści, o których powiemy sobie za moment.

Pęknięta rura czy niewyłączony palnik gazowy to żaden problem

Co jak co, ale scenariusz pękniętej rury podczas naszej nieobecności w domu czy też w nocy przyprawia nas o dreszcze. Możemy zalać całe mieszkanie i doprowadzić do szkód na tysiące złotych. Gdy mamy nowoczesny dom, w którym zainstalowany jest system inteligentnego domu, to nic nam nie grozi. Tak naprawdę nie musimy nawet ruszać się z kanapy. System jest na tyle wydajny, że rozpoznając pękniętą rurę w łazience, automatycznie zakręci zawór wody. Gdy pozostawimy włączony gaz, to także zostanie palnik gazowy zakręcony przez system. Niektóre osoby o systemach inteligentnego domu mówią w kontekście Anioła Stróża. Coś w tym jest.

Mając zainstalowany system inteligentnego domu możemy czuć się bezpiecznie zarówno jeśli chodzi o powyższe, losowe zdarzenia, jak i także włamanie złodziei.

Niesamowita wygoda

Poza bezpieczeństwem, które niewątpliwie jest dla nas najważniejsze bardzo ważna jest także wygoda, na którą także możemy liczyć. Czy wyobrażamy sobie zaparzenie wody na kawę jeszcze nie wstając z łóżka? A może zasłonięcie wszystkich rolet biorąc relaksującą kąpiel? A może ogrzewanie elektryczne włączone z daleka od domu? Są to tylko niektóre z udogodnień, które na nas czekają. Cały panel sterowania mamy na swoim telefonie komórkowym. Możemy wszystko kontrolować na bieżąco. Im więcej urządzeń i systemów jest podłączonych do inteligentnego domu, tym mamy większe możliwości.

Niestety decydując się na większe możliwości musimy także liczyć się z większym kosztem systemu. Na cenę końcową składa się z jednej strony ilość podłączonych urządzeń i systemów, jak i także metraż naszego domu. Czy cena zwali nas z nóg? Może być różnie. Jednak jak z pewnością wiemy komfort i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa jest tego warte.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …