Przyłbice spawalnicze są podstawowym wyposażeniem każdego spawacza. Zabezpieczają twarz podczas wykonywania usług spawalniczych. Głównie odpowiadają za zabezpieczenie oczu. Tym samym spawacze mają pewność, że skutecznie ochronią się przed ewentualnymi iskrami, ale też przed promieniowaniem ultrafioletowym. Najważniejszą informacją dla fachowców jest to, że przyłbice występują w wielu rozmaitych wzorach, rozmiarach oraz kolorach. Łatwo dopasować je do swoich wymagań i potrzeb. Nie ma też problemów z ich ekspresowym zakładaniem oraz ściąganiem.

Przyłbice spawalnicze – pasywne oraz automatyczne

Zainteresowani spawacze mają do wyboru zarówno przyłbice pasywne, jak i automatyczne. Pierwsze charakteryzują się odpowiednim stopniem przyciemnienia szkła. Model pasywny zakłada się na swoją twarz, a następnie opuszcza się go przed zajarzeniem łuku. Bardzo ważne jest to, aby przyłbicę mieć na twarzy przez cały czas wykonywania prac spawalniczych. W tym przypadku jednak można napotkać na pewne utrudnienia, ponieważ spawacze w trakcie swojej pracy muszą zwracać uwagę na postępy prowadzonych prac. Przyłbice pasywne nie są w tej sytuacji zbyt komfortowe, ponieważ trzeba je stale podnosić. W automatycznych przyłbicach wyróżnia się:

  • możliwość regulacji przyciemniania,
  • doskonałą ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania,
  • łatwiejsze wykonywanie pracy, przyłbicy nie trzeba cały czas podnosić.

Jak widać dużo lepszym wyborem są przyłbice automatyczne, które są jednak nieco droższe. Zapewniają jednak korzystniejsze warunki pracy, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Przyłbice spawalnicze – kilka przydatnych funkcji

Przyłbice spawalnicze charakteryzują się także kilkoma przydatnymi funkcjami, oczywiście zależnie od wybranego modelu. Zdecydowanie najlepiej wybierać takie przyłbice, które gwarantują występowanie naturalnych kolorów, można dowolnie dopasowywać czy też regulują kąt detekcji. Oprócz tego ważne jest to, aby przyłbica miała funkcję opóźnienia i szlifowania. Tak wyposażony spawacz, nie będzie miał trudności z prawidłowym wykonaniem powierzonych mu zadań.

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …