Osoba, która idzie na siłownie słyszy od razu, że musi jeść więcej białka bo nie urośnie. Dla osoby początkującej to stwierdzenie nie mówi za wiele, bo nie wie ona skąd może dostarczyć swojemu organizmowi białka. W takim wypadku warto skorzystać z oferty firm suplementacyjnych, które mają w swojej ofercie białko. Poza początkującymi osoby średnio-zaawansowane, a także zaawansowane powinny mieć zwiększoną podaż białka, ponieważ ich mięśnie muszą mieć paliwo. Jednak jakie paliwo będzie najlepsze dla mięśni, poniżej znajdują się rodzaje białek wraz z krótkim opisem.

 

Rodzaje białek

1. Micelarna kazeina

Pochodzi ona z mleka i jest naturalna. Jest ona bardzo wolno trawiona przez organizm, więc cały czas systematycznie jest dostarczana do mięśni.

2. Owoalbumina

Są to po prostu białka jaj. Jest to beztłuszczowy rodzaj białka. Ogromną zaletą jest duża ilość aminokwasów zawarta w tym białku.

3. WPC

Jest to koncentrat białek serwatkowych, który posiada również aminokwasy i peptydy.

4. Białko sojowe

Białko to jest pochodzenia roślinne i również posiada dużą ilość aminokwasów, jednak białko roślinne jest gorzej wchłaniane przez organizm ludzki.

5. Białka mleka

W tym suplemencie są zawarte najlepsze części mleka bez cholesterolu laktozy i nasyconych kwasów tłuszczowych.

6. WPI

Jest to najczystsza forma białka. Nie posiada ona tłuszczu i cechuje się bardzo wysoką wchłanialnością.

7. Hydrolizat białka

Bardzo szybka wchłanialność tego produktu, a także szybsza produkcja insuliny to główne zalety. Insulina uważana jest za hormon anaboliczny, więc pozwoli na szybszy przyrost masy mięśniowej.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport
Komentarze są zamknięte

Check Also

Zalety wypożyczania sprzętu budowlanego w porównaniu do zakupu: oszczędność kosztów i elastyczność.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze budowlanym, przedsiębiorstwa i indywid…