W życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje i często okazuje się, że potrzebujemy sprzętu, z którym nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności. Poznaj, czym są i do czego służą najpopularniejsze sprzęty medyczne!

Jeśli dopisuje nam zdrowie, to prawdopodobnie jedynym sprzętem medycznym, jaki posiadamy w domu, jest termometr. Jest on koniecznością szczególnie w momencie, kiedy w domu są dzieci, ponieważ to one szczególnie często miewają podwyższoną temperaturę, która wymaga szybkiej interwencji. Rodzice coraz częściej zaopatrują się też w inhalator, dzięki któremu łatwiej złagodzić takie objawy jak kaszel, katar, czy zapalenie zatok.

Najpopularniejszym sprzętem medycznym w domach, jest też ciśnieniomierz, który jest nieodzowny u osób, które mają problemy z ciśnieniem i muszą je codziennie kontrolować.

Sprzęty medyczne, które służą do samokontroli, to również znane wszystkim diabetykom glukometry. Są one niezastąpione do stałej kontroli poziomu cukru we krwi.

Niektóre sprzęty medyczne kojarzą się ze szpitalami, ale mają też zastosowanie w domach. Chorzy z zaburzeniami oddychania, z zaostrzeniem astmy lub zaawansowaną anemią, korzystają z pulsoksymetrów w celu badania stężenia wysycenia krwi tlenem.

Sprzętem medycznym, jaki warto mieć w domu, jest też irygator dentystyczny, bardzo często zalecany przez stomatologów. Dba on o odpowiednią pielęgnację jamy istnej i zapobiega stanom zapalnym.

Sprzęty medyczne mogą też łagodzić ból, zmniejszać napięcie mięśni oraz pomagać w walce z nerwobólami. Taką funkcję mają elektrostymulatory, które coraz bardziej zyskują na popularności.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Taxi w kulturze popularnej: od ikonicznych żółtych taksówek w Nowym Jorku do taxi w filmach i literaturze

Taxi, od dawna nieodłączny element miejskiego krajobrazu, zyskało swoje miejsce również w …