Tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza

Bez wątpienia każdemu powinno zależeć na tym, aby żelazo było dostarczane w odpowiedniej ilości do naszego organizmu. Przyjmuje się, że zdrowemu dorosłemu człowiekowi potrzebne jest mniej więcej 1-2 mg żelaza na dobę. W pewnych sytuacjach zapotrzebowanie na ten pierwiastek chemiczny jest jednak większe. Dotyczy to między innymi osób w wieku dojrzewania, ludzi na dietach bezmięsnych, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, sportowców itp. Odpowiednio dużo żelaza muszą również rzecz jasna dostarczyć ludzie, którzy cierpią na rozmaite choroby. Niestety, generalnie problem jest taki, że żelazo jest stosunkowo trudno przyswajalne. Co dodatkowo powoduje zmniejszone wchłanianie tego pierwiastka? Jakie preparaty wybierać, aby przezwyciężyć ten problem?

Co wpływa na zmniejszenie wchłaniania żelaza?

Między innymi jest to stosowanie leków, które mają na celu zmniejszenie kwasowości soku żołądkowego. Co jeszcze warto wiedzieć? Pijecie często kawę? Nie możecie obejść się bez herbaty? Fachowcy podkreślają, że te napoje – jak również mleko – mają negatywny wpływ w aspekcie zdolności organizmu do wchłaniania żelaza. Negatywnie w tym temacie działają również ciemne warzywa oraz niedobór witaminy A. Jakie są jeszcze powody wpływające na zmniejszone wchłanianie żelaza, które w efekcie prowadzi do jego niedoboru? Trzeba tutaj zwrócić uwagę na przykład na zaburzenia metabolizmu witaminy C, nadmierne spożywanie fosforanów, wapnia, cynku, witaminy E czy szczawianów itp. Nie można nie wspomnieć również o zaburzeniach hormonalnych, zapaleniu żołądka z niską funkcją tworzenia kwasów, przewlekłym zapaleniu trzustki czy rozmaitych chorobach nowotworowych…

Skuteczne preparaty uzupełniające żelazo

Nic dziwnego, że coraz popularniejsze są tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza. Dlaczego? Takie tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza zawierają wysoko przyswajalne dawki pierwiastka chemicznego, które odpowiada za rozmaite funkcje w naszym organizmie. Dodatkowo takie produkty są całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu. Przy odpowiednim stosowaniu nie powodują skutków ubocznych i są naprawdę efektywne w działaniu.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Życie
Komentarze są zamknięte

Check Also

Zalety wypożyczania sprzętu budowlanego w porównaniu do zakupu: oszczędność kosztów i elastyczność.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się sektorze budowlanym, przedsiębiorstwa i indywid…