Ostatni rok przyniósł nam w branży deweloperskiej wzrost cen. Obecnie nie zapowiada się, aby trend ten miał się odwrócić w 2018 roku. Deweloperzy mają zamiar oddać jeszcze więcej mieszkań niż w roku poprzednim. Aby sprawdzić nowe inwestycje, warto sprawdzić Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz. Cały czas jednak istnieje problem z wyjeżdżaniem budowlańców za granicę, a na powrót decyduje się naprawdę niewielu. Coraz trudniej jest więc znaleźć taką firmę budowlaną, która miałaby wolne terminy, pełną kadrę pracowników, a ich usługi stały na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli jednak uda się taką znaleźć, to ceny są niezwykle wysokie.

Czynnikiem, który istotnie wpływa na wzrost cen mieszkań deweloperskich są zmiany w przepisach, które dotyczą parametrów izolacyjnych budynku. Od 2021 normy te zostaną jeszcze bardziej zaostrzone. Wymusza to wykorzystywanie przez inwestorów znacznie droższych materiałów.

Wraz z kosztem budowy domów i nowych mieszkań, coraz większą popularnością cieszą się alternatywne technologie budowy. Domy prefabrykowane, oparte na szkielecie drewnianym bądź stalowym cały czas rośnie. Nie zapominajmy również, że coraz częściej mówi się o domach drukowanych. Wszystkie te nowe technologie polegają na składaniu domów z gotowych elementów. W dużej mierze są to materiały ekologiczne, a budowa trwa naprawdę niewiele czasu. Przy wykorzystaniu prefabrykatów cała budowa (na gotowym fundamencie) może trwać zaledwie tydzień. Niemal wszystkie wykorzystywane elementy są produkowane hurtowo w fabrykach. Wraz ze zwiększającą się popularnością tej technologii, produkcja rośnie, a więc jednocześnie koszt pojedynczego elementu spada. Obecnie nie cieszy się to jeszcze zbyt wielkim zaufaniem, ale wydaje się, że w najbliższych latach czynniki ekonomiczne mogą przekonać sporą część osób. Jest to logiczne, ponieważ domy prefabrykowane będą tańsze nawet o 40%, a ich wytrzymałość będzie stale rosła, ze względu na rozwój technologii.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Trendy w wypożyczaniu elektronarzędzi: co jest na topie?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym branża budowlana i remontowa stale ewoluuje, r…