Ostatni rok przyniósł nam w branży deweloperskiej wzrost cen. Obecnie nie zapowiada się, aby trend ten miał się odwrócić w 2018 roku. Deweloperzy mają zamiar oddać jeszcze więcej mieszkań niż w roku poprzednim. Aby sprawdzić nowe inwestycje, warto sprawdzić Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz. Cały czas jednak istnieje problem z wyjeżdżaniem budowlańców za granicę, a na powrót decyduje się naprawdę niewielu. Coraz trudniej jest więc znaleźć taką firmę budowlaną, która miałaby wolne terminy, pełną kadrę pracowników, a ich usługi stały na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli jednak uda się taką znaleźć, to ceny są niezwykle wysokie.

Czynnikiem, który istotnie wpływa na wzrost cen mieszkań deweloperskich są zmiany w przepisach, które dotyczą parametrów izolacyjnych budynku. Od 2021 normy te zostaną jeszcze bardziej zaostrzone. Wymusza to wykorzystywanie przez inwestorów znacznie droższych materiałów.

Wraz z kosztem budowy domów i nowych mieszkań, coraz większą popularnością cieszą się alternatywne technologie budowy. Domy prefabrykowane, oparte na szkielecie drewnianym bądź stalowym cały czas rośnie. Nie zapominajmy również, że coraz częściej mówi się o domach drukowanych. Wszystkie te nowe technologie polegają na składaniu domów z gotowych elementów. W dużej mierze są to materiały ekologiczne, a budowa trwa naprawdę niewiele czasu. Przy wykorzystaniu prefabrykatów cała budowa (na gotowym fundamencie) może trwać zaledwie tydzień. Niemal wszystkie wykorzystywane elementy są produkowane hurtowo w fabrykach. Wraz ze zwiększającą się popularnością tej technologii, produkcja rośnie, a więc jednocześnie koszt pojedynczego elementu spada. Obecnie nie cieszy się to jeszcze zbyt wielkim zaufaniem, ale wydaje się, że w najbliższych latach czynniki ekonomiczne mogą przekonać sporą część osób. Jest to logiczne, ponieważ domy prefabrykowane będą tańsze nawet o 40%, a ich wytrzymałość będzie stale rosła, ze względu na rozwój technologii.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Komentarze są zamknięte

Check Also

Wskazówki, jak zapisać dziecko do przedszkola, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś

1. Pokaż swój entuzjazm dla zawodu nauczyciela. Jestem pasjonatem nauczania, ponieważ uważ…