Żuraw warsztatowy – do czego może się przydać?
- 5 Views
- Redaktor
- 2021-01-06
- Technologia vip
W warsztatach i magazynach korzysta się obecnie z różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Jednym z nich jest żuraw warsztatowy, dzięki którym wykonywanie poszczególnych poleceń jest dużo wydajniejsze i bezpieczniejsze. Przeznaczony jest on głównie do wykonywania prac związanych z transportowaniem ciężkich ładunków, które nie mogą być przenoszone zaledwie siłą mięśni. Żurawie spisują się wtedy doskonale, wystarczy odpowiednio podpiąć pod nie ładunki i można je przenosić na nieznacznych odległościach, np. na terenie zakładu przemysłowego. To znacznie usprawnia pracę w różnych sektorach przemysłu.
Zróżnicowana szerokość podwozia
Takie żurawie posiadają bardzo stabilne podwozie, dzięki któremu nie trzeba martwić się o to, czy podczas transportu ładunków żuraw się nie przewróci. Nie ma takiej możliwości, a szerokość podwozia dopasowywana jest do realizowanych prac, np. do szerokości przewożonych europalet, dlatego klienci muszą sami zastanowić się nad tym, jaka szerokość ich konkretnie interesuje. Warto wybrać uniwersalne żurawie, które mogą być wykorzystywane podczas realizowania wielu prac w magazynach, zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Atutem takich urządzeń jest też to, że ramię może się wysuwać w różne strony, a dodatkowo posiadają one haki zabezpieczające. Obsługa żurawia nie jest zbyt skomplikowana.
Powolne opuszczanie ładunku
Żurawie warsztatowe mają to do siebie, że są zdolne:
- do powolnego opuszczania ładunku,
- unikać wszelkich przeciążeń,
- wysuwać ramię nawet na kilkaset centymetrów.
Jak widać ich wykorzystanie w zakładach przemysłowych jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, gdyż pełnią tam ważną rolę. W procesie transportu są niezastąpione. Można dzięki nim realizować również przeładunki różnych towarów, zależnie od realizowanego zlecenia dla wybranego klienta. Ponadto nie będzie trzeba też zbytnio przejmować się tym, że żurawie będą się uszkadzać, gdyż są to maszyny bezawaryjne, gdy optymalnie się z nich korzysta. Oczywiście potrzebują one konserwacji, lecz ich żywotność jest bardzo długa.
Mateusz Gruszeczka